В Україні фінансові компанії, що пропонують мікрокредити, набули значної популярності. Зазвичай їх видають у сумі до 10 000 гривень, тому оформити позику може будь-який громадянин. Кожен третій мешканець, який досяг повноліття, звертався по допомогу в організацію явно не через хороше життя. Люди просто бажають купити потрібні товари для дому, себе і дітей.
Ми віримо, що комісія нашого кредиту становить 0,01% на день, а на ділі платимо 100% річних. Наприкінці договору про банківський кредит дрібним шрифтом зазначено реальну суму, яку сплачує на день споживач. В установі «легких грошей» такий папір клієнту не дасть ніхто, тому ви можете отримати 1000 гривень, а повернете 4000.
Споживчі мікрокредити не тільки змусять вас переплатити зайві відсотки на день, а й висунуть якісь приховані комісії. Наприклад, позичальник може заплатити гроші за користування коштами або буде списано 10% за зняття суми з картки. Причому відсотки нараховуються на всю суму боргу. Також не забувайте про величезні штрафи, які заплатить боржник, якщо не виконає зобов’язання. Наша компанія вивчала договори мікрокредитних організацій, відомих за теле- та інтернет-рекламами, і виявилося – їхній річний відсоток становить 1000%.
«Випадок: взяв 10000 гривень, регулярно платив, потім мене звільнили, і грошей не було. За кілька місяців мій борг виріс із 10000 до 30000 гривень. Колектори телефонують і погрожують усім моїм рідним».
Можна спробувати розв’язати самому цю проблему, без адвокатської допомоги: прийти в установу, оформити реструктуризацію і щомісяця виплачувати встановлену суму. Позичальнику оформляють новий кредит, куди він виплачує заборгованість, відсотки та пеню. Фінансова установа прибирає з нового договору всі «хитрощі», якими можна було скористатися в старому контракті. Становище людини погіршується з усіх боків.
Законом України встановлено, що кредитні договори строком до 30 днів або ті, які дорівнюють сумі мінімальної заробітної плати, а також позики від ломбардів не регулюються законодавством про споживче кредитування. Тобто, фінансові установи можуть здійснювати будь-які незаконні дії, що вони і роблять. Головне завдання таких організацій – це отримання максимального прибутку. Вони використовують будь-які методи, щоб приховати від замовника реальну суму, яку той буде виплачувати.
Порада адвоката: не укладайте такий договір. А якщо виходу немає, то уважно вивчіть контракт. Подивіться, яку суму ви позичаєте, а яку маєте повернути. Значна переплата в бік кредитора не виправить ваше матеріальне становище, а погіршить його.
Але якщо ви все ж потрапили в таку ситуацію, не поспішайте переписувати на здирників своє майно, транспорт, житло. Не ховайте «голову в пісок», сміливо боріться і не бійтеся перед шантажистами. Зверніться по допомогу до адвоката, досвідченого в кредитних спорах.
Використовуються правові норми для захисту позичальника як на переговорах, так під час суду. Ми можемо оскаржити договір і довести, що його укладено обманним шляхом внаслідок важких обставин або на невигідних для клієнта умовах. Також будуть розглянуті та оскаржені окремі пункти договору, такі як «приховані» комісії. Адвокат не тільки виграє судовий процес, а й поскаржиться в податкову, органи правопорядку та захисту споживчих прав та інші державні служби. На цю фінансову установу буде накладено чималий штраф.
У 99% відсотках досвідчений адвокат зуміє домогтися звільнення від боргу або значного зменшення суми виплат. У нас були випадки, коли позичальник виплачував лише 10% вартості від кредиту. Колектори більше не вимагатимуть гроші: ви виплатили встановлені 10% і на цьому розійшлися.
Позичальники, не економте на юридичній допомозі, адже з нашою правовою допомогою ви розв’яжете свою проблему без додаткових витрат і нервів. Такі фінансові установи можуть своїх клієнтів зробити повністю жебраками, причому залишити без даху над головою. Не тягніть – звертайтеся до нас!