+38(093) 970-06-80

Реєстрація народження дитини в програмі сурогатного материнства в Україні

Замовити консультацію

Сурогатне материнство – складний та багатоетапний процес, який вимагає чітко визначених правових дій з боку всіх учасників. Дана програма регулюється чинним законодавством.

Однією з найважливіших юридичних процедур в межах цієї програми є реєстрація народження дитини, що має певні особливості.

Дана стаття допоможе вам розібратися з нюансами цієї теми та знайти відповіді на питання, які можуть вас цікавити.

Правове підґрунтя сурогатного материнства в Україні

Певні законодавчі акти регулюють питання даної програми. Серед них важливу роль відіграють СКУ, ЦКУ, та ЗУ.

В Україні програма є законною та регламентованою. Саме тому країна стає популярною серед іноземців, оскільки тут вони можуть скористатися даною послугою та здійснити батьківство. 

Відповідно до законодавства, сурогатне материнство можливе лише за наявності медичних показань для його реалізації. Послугою можуть скористатися як українські громадяни, так і іноземці.

Головна особливість сурогатного материнства це те, що біологічні батьки набувають права та обов’язки щодо народженої дитини, а жінка, що виносила дитину, не має жодних прав на неї.

Основні етапи реєстрації народження дитини в програмі сурогатного материнства

Реєстрація новонародженого має кілька важливих етапів:

  1. Збір та підготовка необхідної документації: Заява про реєстрацію народження, медичне свідоцтво про народження (видає пологових будинок), згода сурогатної матері на передачу дитини біологічним батькам (нотаріально засвідчена), програмний договір, ДНК-тест, паспорти батьків та їхнє свідоцтво про шлюб;
  2. Подання заяви до РАЦСу: Після подання всієї важливої документації біологічні батьки подають заяву до РАЦСу за місцем народження дитини або за місцем проживання батька й матері. Документ необхідно подати протягом місяця з моменту народження дитини;
  3. Отримання свідоцтва про народження: Після попередніх двох етапів органи РАЦСу видають свідоцтво про народження, в якому вказуються саме біологічні батьки.
Є проблема, але не знаєте, з чого почати?

Напишіть нам або замовте дзвінок – ми допоможемо. Уважно вислухаємо, уточнимо всі нюанси, і на їх основі запропонуємо варіанти вирішення.

Замовити консультацію

Особливості реєстрації для іноземних громадян 

Іноземці повинні взяти до уваги, що від них можуть потребувати додаткових документів, наприклад, переклад паперів українською мовою, апостилювання та легалізація. 

Крім цього, потрібно пам’ятати, що в деяких державах дана програма заборонена або обмежена. Це може викликати складнощі під час визнання свідоцтва про народження, яке видається в Україні.

У таких випадках може стати в пригоді допомога адвоката, який має досвід у подібних справах.

Потенційні правові ризики під час реєстрації новонародженого в програмі сурогатного материнства 

Потрібно пам’ятати про ризики, що можуть виникнути. Серед них:

Саме тому рекомендовано звернутися до кваліфікованого адвоката, який зробить все можливе, щоб процес реєстрації новонародженого у даній програмі пройшов легко та без жодних складнощів.

Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.