+38(093) 970-06-80
Статті

Податковий дайджест: судова практика та законодавчі новації

06/10/2024

Спрощення валютного регулювання інвестицій за кордон

Постановою НБУ від 23 лютого 2017 р. № 14 внесено низку змін у регулювання інвестування за кордон. Такі дії дозволено здійснювати без отримання ліцензії:

– інвестувати кошти, отримані з джерел за межами України фізичними особами, які не є підприємцями;

– здійснювати розрахунки в гривні на території України за придбання об’єктів інвестиції за кордоном.

Власники ліцензії на розміщення валютних цінностей за кордоном здійснюють таке розміщення шляхом переказу коштів з власного рахунку в українському банку на рахунок у закордонному банку.

Лібералізація валютних обмежень

Постановою НБУ від 22 лютого 2017 р. № 13 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410» пом’якшено умови купівлі та продажу валюти для резидентів України, а саме:

– резиденти не зобов’язані продавати іноземну валюту, що надійшла від нерезидента як забезпечення участі в торгах/тендерах/аукціоні, що організовуються резидентом;

– резиденти мають право купувати іноземну валюту, якщо на їхньому банківському рахунку залишок не перевищує 100 000 доларів США (раніше – 25 000).

Роз’яснення щодо визначення бенефіціарного власника

НБУ в листі від 10 лютого 2017 р. № 25-0008/10883 «Щодо встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) клієнта» зазначив ознаки, на які повинні звертати увагу банки при здійсненні заходів фінансового моніторингу з метою визначення відмінностей номінального власника від бенефіціарного:

– особа, зазначена як бенефіціарний власник клієнта, є бенефіціарним власником багатьох юридичних осіб згідно з даними Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

– кінцевим бенефіціаром зазначено фізичну особу, зареєстровану в країні з офшорним статусом, або ж бенефіціарний власник відсутній, але публічні джерела вказують інші дані;

– фізична особа, заявлена кінцевим бенефіціаром, не має реального впливу на господарську діяльність підприємства.

Роз’яснення щодо порядку оподаткування доходу нерезидента-експедитора за надання послуг за межами України

ДФСУ листом від 8 лютого 2017 року № 2485/6/99-99-15-02-02-15 надала роз’яснення щодо особливостей оподаткування виплат нерезиденту-експедитору. Виплата компенсації резидентом нерезиденту-експедитору за транспортно-експедиторські послуги не є об’єктом оподаткування в розумінні п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ. Водночас, оплата найму судна (іншого транспортного засобу) або оплата перевезення товарів (пасажирів) є фрахтом, і підлягає оподаткуванню в порядку, передбаченому п.п. 141.4.4 п. 141.4 ст. 141 ПКУ.

У листі підкреслюється, що оплата перевезення експедитором вантажів власним транспортом має розглядатися як фрахт, і до неї можуть застосовуватися відповідні положення міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування. Компенсація нерезиденту-експедитору оплати залучення транспорту від третіх осіб, у тому числі нерезидентів, для надання транспортно-експедиційних послуг резиденту, не є фрахтом. До таких виплат не можуть бути застосовані положення міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування. Такі виплати є доходом нерезидента на території України і мають оподатковуватися за ставкою 15% у порядку, передбаченому п.п. 141.4.2 п. 141.4 статті 141 ПКУ.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.