+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Захист у суді: як обрати адвоката

06/10/2024

Будь-кому з нас може знадобитися допомога кваліфікованого адвоката. Нерідко у людей з’являються питання, що стосуються вибору фахівця у сфері права. У більшості випадків клієнти хочуть дізнатися, яка різниця між юристом і адвокатом. Хвилює момент, як краще підійти до вибору адвоката, якому можна довірити вирішення проблем, що виникли.

Що потрібно знати про термінологію і закони

Спочатку визначаємося з термінами. Найчастіше багато хто не може розібратися в нюансах, хто такий адвокат, коли до нього звертатися, чим він відрізняється від юриста. Крім того, громадян цікавлять такі аспекти, як зміст адвокатської діяльності, її законодавча база.

Так, робота адвоката залежить від Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Найважливіша частина діяльності цього фахівця – надання людям правової підтримки. Виражається вона у вигляді консультування, захисту в суді, представництва інтересів. Тобто адвокат надає правову допомогу відповідно до букви закону. Таким чином здійснюється адвокатська діяльність.

Адвокатура є недержавним об’єднанням адвокатів. Організація самоврядна. Організовує роботу адвокатів згідно з професійними принципами.

Однією з головних послуг фахівця з права є консультація, під час якої відбувається обговорення і роз’яснення проблеми клієнта.

В ідеалі держава не чинить тиску на адвоката або адвокатуру. Однак ідеалу не буває. Наша держава хоч і не втручається у справи адвокатського самоврядування, але на зовнішню діяльність адвокатів впливає. Утім, спроби деяких чиновників впливати на правників нікчемні.

Багато хто чув, що кожен адвокат є юристом. А юрист – це не адвокат. Яка різниця між представниками цих професій? Як грамотно визначитися з вибором?

Юрист – це фахівець у галузі права, який розуміється на законах і підзаконних актах, а також їх застосуванні на практиці. Він може працювати за наявності освіти за спеціальністю «Юриспруденція». Його права та обов’язки в законодавчій базі детально не представлені. Тому він здійснює діяльність на основі процесуального законодавства. У нашій країні в багатьох випадках юристи не можуть брати участь у судовому процесі.

Щоб стати адвокатом, недостатньо отримати диплом за спеціальністю «Юриспруденція». Для отримання свідоцтва, що дозволяє здійснювати цю роботу, йому необхідно виконати такі вимоги:

  • знати державну мову;
  • мати стаж у правовій сфері (мінімум 2 роки);
  • успішно скласти кваліфікаційний іспит;
  • пройти стажування;
  • скласти присягу.

Права та обов’язки адвоката чітко визначено в Законі «Про адвокатуру…», включно з правом представлення інтересів клієнта в суді та збереженням адвокатської таємниці.

Судова реформа диктує нові правила

Проведення судової реформи не могло не вплинути на роботу об’єднання адвокатів. Йдеться про впровадження такого поняття, як адвокатська монополія. Згідно з новими правилами інтереси громадян у судах зможуть представляти тільки фахівці, у яких є право займатися адвокатською діяльністю.

Таке нововведення є важливим етапом судової реформи. Таким чином, законодавство нашої держави відповідатиме загальносвітовим стандартам. Схема з монополією на представлення інтересів у суді давно і з успіхом застосовується адвокатами США та Великої Британії. У зв’язку з таким розвитком подій питання про те, до кого звернутися для захисту інтересів у суді, стане очевидним.

Критерії вибору адвоката

Насамперед зверніть увагу на першу консультацію. Ви не тільки знайомитеся з фахівцем. Він повинен відповісти на питання, з якими до нього звернулися, а також запропонувати обґрунтований план дій, за допомогою якого вирішуються виниклі проблеми. Підсумки цієї консультації варто проаналізувати і зробити для себе висновки.

Врахуйте, що адвокат – не просто фахівець у сфері права. Це свого роду психолог, який вміє налагодити контакт із людиною, яка до нього звернулася.

Найчастіше на думку людей впливають зовнішність фахівця, місце його роботи та інші нюанси. Однак не варто звертати пильну увагу на костюм адвоката. Перш за все, вас мають цікавити професійні якості. З цієї ж причини не варто обирати адвоката, офіс якого розташований найближче до вашого дому.

Якщо фахівець дає 100 % гарантії на виграш справи в суді, не варто піддаватися на цю обіцянку. Вона неетична. До того ж результат не завжди залежить від адвоката. Бувають у судах непередбачувані рішення.

Не зайвим буде дізнатися відгуки попередніх клієнтів. Це важливий аспект при виборі адвоката. Значна кількість позитивних відгуків говорить про досвід. Все ж не слід довіряти лише відгукам інших людей. Краще самому розпитати про спеціалізацію в деталях, освіту, досвід роботи.

Зверніть пильну увагу на такий нюанс, як хабарі. Хороший фахівець не вирішує проблему таким методом. Підкуп судді не є гарантією перемоги в судовому процесі. Друга сторона має право подати апеляцію або касацію на несправедливе рішення. Головне – це дотримання закону. Він має бути основою винесеного вердикту.

Важливість дотримання конфіденційності

Людині, яка прийшла до адвоката по допомогу, важливе дотримання конфіденційності. Це будь-яка інформація про клієнта. Її може отримати адвокат, його стажист або інша особа, залучена до адвокатської діяльності. До концепції адвокатської таємниці входять:

  • питання або проблеми клієнта;
  • консультації фахівця;
  • вказівки, поради, плани;
  • документи у справі.

Коли люди приходять до адвоката, вони сподіваються на збереження таємниці щодо виниклого питання. Тому краще зустрічатися з фахівцем у його кабінеті, а не в кафе.

Ми пропонуємо адвокатські послуги, враховуючи інтереси клієнта. Комфортну співпрацю гарантуємо. Надамо допомогу у вирішенні будь-яких правових питань. Практикуємо індивідуальний підхід, підтримуємо свою репутацію.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.