+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Як поводитися в суді обвинуваченому в адміністративній справі

06/10/2024

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві.

Підготовка до судового процесу

Для того щоб ви змогли побачити справу в суді, вам потрібно скласти заяву. Її зразок можна знайти в секретаріаті суду. Після складання вам необхідно підписати її або в канцелярії, або у секретаря вашого судді.

При пред’явленні цієї підписаної заяви ви отримуєте можливість ознайомитися зі справою. Причому вам можна її не тільки прочитати, а й зробити фотокопії (звичайні копії справ зазвичай заборонені, оскільки їх не можна виносити з будівлі суду). Це теж не заборонено законодавством. Таким чином, ви можете в будь-який момент користуватися фотографіями в особистих цілях для побудови власного захисту. Також це буде гарантією того, що у справі не буде змін до початку процесу. Особливу увагу потрібно звернути на те, в чому вас звинувачують, і які докази цього були надані. Нерідкі випадки, коли докази обвинувачення «висмоктані з пальця». Тоді захисту буде легше довести вашу невинуватість.

До доведення невинуватості в адміністративних і цивільних справах потрібно ставитися по-різному.

Для захисту від адміністративної відповідальності потрібно готуватися заздалегідь. Річ у тім, що в цьому випадку для обвинувачення важливі свідчення потерпілого і свідків події. Але ставити запитання цим людям має право не тільки сторона обвинувачення, а й сторона захисту. Отже, вам необхідно підготувати низку запитань, відповіді на які можуть зняти з вас підозри. Краще їх зрозуміло сформулювати і записати на папері. Тоді у вас від занепокоєння нічого не переплутається в голові. Якщо раптом під час судового процесу з’ясується, що свідки не були запрошені до зали суду, то ви можете запросити їх самостійно. Для цього потрібно буде подати клопотання в письмовому вигляді. Воно пишеться в довільній формі. У ньому ви вказуєте коли, кого, куди і для чого ви хочете запросити.

Є ще один нюанс. Якщо ви знаєте про наявність доказів вашої невинуватості, але їх немає у справі, ви можете їх запросити. Це можуть бути додаткові свідки або відео з камер спостереження на сусідніх будівлях. Може навіть бути таке, що ви в момент скоєння злочину були зовсім в іншому місці, і цьому є свідки. Тоді вам потрібно написати клопотання про запрошення очевидців до суду для дачі показань. Причому їхня явка в призначений день – це ваша відповідальність. І якщо людина, яку ви хочете запросити до суду як свідка, працює без вихідних, то ваше завдання – попросити в канцелярії (або в секретаря судді), щоб повістка була направлена на місце роботи. Тоді за законом вашого свідка зобов’язані відпустити в день розгляду справи для дачі показань.

Якщо справу кваліфіковано як цивільну, то тут є інші нюанси. Крім свідків, ви можете запрошувати до суду фахівців, експертів або третіх осіб, зацікавлених у вашій правоті. Ви маєте право на подання зустрічного позову. Саме це в 90% випадків дозволяє вирішити справу полюбовно. Саме ця можливість відрізняє розгляд цивільної справи від адміністративної.

Судове засідання

Незалежно від того, розгляд якої справи на вас очікує, ви можете вести запис усієї аудіоінформації. Звичайно, доведеться поставити до відома суд. Заборонити вам писати голоси ніхто не має права. До речі, будьте уважні, тому що протокол у письмовому вигляді ведеться тільки під час розгляду цивільної справи.

Звісно, кожна людина, яка поважає себе, не буде спізнюватися, тим більше до суду. Ще, потрібно поставити телефон у беззвучний режим. Це допоможе вам отримати прихильність судді.

Звертатися до судді в адміністративній справі можна в декількох варіаціях. А саме:

  • ваша честь;
  • шановний суд.

Але якщо процес цивільний, то звертатися потрібно тільки «Шановний суд». І запам’ятайте, жодних фамільярностей чи сперечань. Це може бути розцінено як неповагу і потягне за собою штрафні санкції.

Варто зазначити, що поводитися в суді потрібно скромно, не зухвало. Але й відстоювати свою позицію потрібно сміливо. Хамство і грубість можуть бути трактовані неправильно. Це не зіграє вам на користь. Але голос ваш не повинен тремтіти. В іншому разі судді може здатися, що дані вами відомості не правдиві.

Варто пам’ятати, що судді ніколи не стають на чийсь бік. Вони не мають на це право. Також суд не займається пошуком доказів винуватості чи невинуватості. Він чітко ухвалює рішення за тими даними і доказами, які йому подано. Але, якщо виникає ситуація, коли ви самостійно не можете отримати докази (наприклад, від якихось державних органів або банків), то суд може направити їм запит від свого імені. Це буде офіційним запитом, який ігнорувати ніхто не має права. Для цього також потрібно скласти і подати клопотання судді.

Усі підказки, які були викладені, потрібні для захисту самого себе без допомоги адвоката. Насправді самозахист – процес складний, він вимагає певних знань і навичок. Якщо ви сором’язлива людина, не вмієте гарно аргументувати й оперувати фактами, то судову справу (адміністративну або цивільну) ви, найімовірніше, програєте. Ще для самозахисту потрібно володіти даром швидко знаходити вихід із ситуації.

Щоб цього не сталося, краще звернутися до майстрів своєї справи. Тобто до адвокатів. У нашій адвокатській конторі працюють тільки професіонали. Вони мають великий досвід у представленні інтересів громадян в адміністративних і цивільних справах. Незалежно від того, чи будете ви користуватися нашими послугами, чи будете самостійно представляти свої інтереси, ми бажаємо вам удачі.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.