+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Як поводитися на суді свідку

06/10/2024

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду.

Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення.

Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги

Існує кілька головних правил поведінки в суді, які стосуються зовнішнього вигляду і поведінки. Вони є актуальними незалежно від того, який характер має судовий розгляд.

Стиль одягу

На засідання слід обрати класичне і строге вбрання нейтральних кольорів. Одяг має бути чистим, випрасуваним. Не варто використовувати в образі яскраві аксесуари, химерні стрази, дорогі прикраси. Неохайний вигляд одягу, вульгарність, свідка можуть викликати недовіру з боку судді.

Характер поведінки

Негативні емоції та почуття свідку варто тримати при собі й виявляти повагу до всіх учасників процесу. У сімейних розглядах між родичами не варто демонструвати надмірно емоції і показувати негативне ставлення до протилежної сторони конфлікту. Тут краще зайняти нейтральну позицію і викладати правдиві відомості у справі.

У залі суду не вітаються публічні з’ясування стосунків: сльози, істерики, неприязнь і образи. За скандальну поведінку суд може накласти штраф.

Дотримання судової етики

На початку звернення до суду та його представників слід скористатися стандартним привітанням «Шановний суд». Розмова з суддею, позивачем чи відповідачем має бути максимально стриманою та ввічливою. На запитання судді варто відповідати коректно, адекватно оцінювати його побажання, не вступати із судом у словесну суперечку.

Учасники судових розглядів повинні розуміти, що на розгляд справи встановлюється певний час, і немає можливості вислуховувати взаємні претензії сторін. Свідоцтва свідків мають бути стислими, лаконічними і по справі. Можна продумати промову виступу, щоб не забирати час суду.

Мобільні телефони в залі суду

Категорично заборонено користуватися гаджетом під час засідання. Варто подбати заздалегідь, щоб він вас не відволікав.

Примітка! На відкритих судових засіданнях телефон допускається використовувати як мобільний аудіопристрій. Для цього рішення судді не потрібне.

Затримка або запізнення

На судовий процес спізнюватися не можна. Важка дорога, робота, поважна причина для суду не є аргументами. Може статися так, що свідчення свідка будуть важливою ланкою під час винесення вироку, і за його відсутності продовжувати судове засідання буде неможливо. Тоді може виникнути сумнів у порядності свідка та поставить під сумнів правдивість його показань.

Єдиною поважною причиною для суду є відсутність через хворобу. У цьому разі свідок ставить до відома суддю або помічника, надає докази, щоб вони вжили заходів для перенесення справи на інший час.

Усі інші причини не розглядаються. Краще з’явитися до суду в зазначений строк і час.

Судова система організована таким чином, що розгляд справи може відбутися із суттєвим запізненням, оскільки відзначається велике навантаження на суди. Тому варто набратися терпіння і спокійно очікувати. Виявляти своє обурення з приводу затримки діловодства категорично заборонено.

Порада! На день судового засідання свідок повинен подбати про те, щоб з’явитися до зали суду без запізнень. Це означає, потрібно відпроситися з роботи або написати заяву за свій рахунок, якщо є маленька дитина – знайти няню.

Як має поводитися в суді свідок?

Свідок – це учасник судового процесу, який виступає з боку позивача або відповідача, він надає докази та аргументи щодо однієї сторони. Розпочати свою розповідь свідок повинен з інформації про себе, місце роботи, вказати ступінь стосунків із позивачем (відповідачем). Свідок повинен грамотно побудувати свій виступ, обирати правильні слова і форму спілкування в суді. Якщо ви будете яскраво демонструвати неприязне ставлення в бік одного з учасників розгляду – це викличе вагомі підозри щодо правдивості ваших свідчень.

Свідок має пам’ятати про адміністративну та кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивих відомостей, наклеп.

На запитання судді слід відповідати спокійно, коротко і чесно. Подана вами інформація має бути корисною під час розгляду справи. Не варто вестися на провокації, проявляти емоції.

Наша компанія «М16-Консалтинг» надає послуги професійних юристів, грамотні юридичні консультації та супровід на судових процесах. Для кожної конкретної ситуації наш фахівець надасть кілька класичних порад, як поводитися на засіданні. Якщо ви виступаєте свідком на судовому процесі, ми порадить вам, як правильно вести діалог, як спілкуватися з позивачем і відповідачем під час дачі показань свідків, яким має бути зовнішній вигляд.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.