Багато людей при нестачі грошей звертаються в банк. У кожного своя життєва ситуація, і фінанси можуть знадобитися терміново. Кредит у банку виручить у будь-який момент. Але рано чи пізно гроші віддавати треба. Причому з відсотками. Буває, що людина не в змозі заплатити. Спочатку на неї чекають колектори, а пізніше – судовий розгляд. Боржники бояться суду, як кари небесної. Уява малює арешт майна, штрафні санкції. Однак не все так жахливо. У суді банк реально перемогти. Якщо виграш «не світить», то хоча б можна стримати запал фінансового монстра.
Не варто хвилюватися заздалегідь
Звичайно, банк може подати позов на боржника. Але це не означає відразу опинитися в суді. Тут багато що залежить від виду кредиту і його розміру. У разі беззаставної позики на суму від п’яти до двадцяти тисяч гривень банк навряд чи стане судитися. Імовірність – близько 10 %. Банку просто не вигідно звертатися до суду. Найчастіше такі борги віддають у роботу. Можуть також продати колекторам. Ці фахівці потім займаються психологічною обробкою боржників.
Якщо борг перед банком від двадцяти до п’ятдесяти тисяч гривень, то можливість потрапити до лап судової інстанції зростає (приблизно 50 %). Якщо людина заборгувала великі гроші або позика заставна, то суд не оминути. Все ж не потрібно вважати це кінцем світу. У банків теж трапляються помилки. Досвідчений юрист використовує це на користь своїх клієнтів.
Банки теж помиляються
Зазвичай помилки бувають у невідповідності договорів поруки, іпотечних та кредитних договорів вимогам українського законодавства. А також положенням Цивільного кодексу України. Знайти подібні недоліки під силу тільки справжнім професіоналам.
Часто трапляється така помилка, коли минає строк давності за позовом. Причина в некомпетентності банківських юристів. Іноді не вистачає часу опрацювати величезну кількість кредитних справ. Є можливість визнати договір недійсним. Або ж його окремі пункти.
Наприклад, людина взяла беззаставну позику п’ятдесят тисяч гривень. Через шість місяців її звільнили, і платити за кредитом більше не могла. Коли борг збільшився до ста п’ятдесяти тисяч гривень, з огляду на пеню та штрафи, банк звернувся до суду. Чоловік звернувся до нас по допомогу. Кваліфіковані фахівці вивчили справу. Виявляється, позика бралася на 3 роки. Час позовної давності за договором уже минув. Юристи клопотали про відмову в позові та виграли справу.
Банк усе-таки подав до суду
У разі, якщо все ж таки банк подав на боржника до суду, поштою приходить повідомлення. Однак у житті всяке трапляється. Повістка може загубитися або прийти із запізненням. Можуть вказати неправильну адресу.
Коли людина знає, що за несплату за кредитом її викличуть до судової інстанції, раз на місяць бажано навідатися до канцелярії райсуду. Краще самому дізнатися про наявність проти неї позову. Адже суд може пройти і без участі боржника. У подібній ситуації є вихід – звернутися до професіонала. Юрист зможе допомогти шляхом скасування рішення суду. Слухання справи позичальника можна почати спочатку. Такий варіант є оптимальним. Звісно, боржник може володіти знаннями у правовій сфері. Навіть у випадку, коли, здавалося б, банк не правий, порушуючи строк давності за позовом, суд може винести рішення не на користь боржника. Тобто буде на боці банку. Боржники не завжди можуть довести свою правоту.
Способи боротьби з фінансовою установою
Багато що залежить від моделі поведінки, коли справа перебуває в судовій інстанції. На результат впливає конкретна ситуація. Досвідчені юристи володіють кількома виграшними методами.
Один зі способів – це пошук «дірок» у договорах за кредитом або порукою. При їх виявленні можна з банком судитися, сподіваючись залишитися у виграші. Вдається оскаржити кредитний договір. Або ж прибрати з цього документа несправедливий пункт.
У нас був випадок, коли чоловік став поручителем колеги. Останній перестав погашати кредит. Згодом банк почав судитися з обома. До нас звернувся поручитель. Після вивчення документів з’ясувалося, що кредит було отримано 2008 року. А через три роки банк уклав договір із боржником щодо реструктуризації боргового зобов’язання. Сума боргу зросла у зв’язку з нарахованою пенею. Збільшилася і щомісячна виплата. Однак за Цивільним кодексом банк міг збільшити суму боргу тільки після згоди поручителя. Завдяки юридичній допомозі, претензії банку до поручителя були визнані недійсними.
Наступним дієвим методом боротьби з банком є затягування справи. У хід ідуть апеляції, клопотання, позови зі свого боку. Також можна наполягати на проведенні експертиз, витребуванні всіх документів. У такий спосіб вдається схилити банк піти на поступки боржника. У нашій практиці таких випадків чимало. Головне для юриста – використати затягування судової справи законним способом. Важливо грамотно застосовувати різні виграшні тактики. Необхідно все правильно оформити відповідно до Кодексу. Краще довірити ведення справи досвідченому фахівцеві.
Хороший спосіб боротьби з фінансовою установою – виступити першим. Іноді банки діють проти норм законодавства. Можна подати позов проти фінансового монстра, щоб відстояти свої права.
Корисні рекомендації
Про те, що борг платежем червоний, ніхто не сперечається. Треба віддавати гроші вчасно, щоб не дійти до судового розгляду. Але в житті бувають різні обставини. Якщо трапилося, що борг за позикою не виходить погасити, слід поглянути на це з оптимізмом. Не варто впадати у відчай. Судитися з банком не так уже й страшно.
Юристи радять перевіряти свою пошту і навідуватися до канцелярії районного суду. Так можна виграти час і підготуватися до судового розгляду. Оптимальний варіант – звернутися до досвідченого фахівця.
Пропонуємо свої послуги з ведення вашої справи, що стосується кредитної заборгованості, в судах України. Досвідчені юристи вивчать документи і допоможуть клієнту здобути перемогу.