+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Судовий захист – судимося з банком

06/10/2024

Багато людей при нестачі грошей звертаються в банк. У кожного своя життєва ситуація, і фінанси можуть знадобитися терміново. Кредит у банку виручить у будь-який момент. Але рано чи пізно гроші віддавати треба. Причому з відсотками. Буває, що людина не в змозі заплатити. Спочатку на неї чекають колектори, а пізніше – судовий розгляд. Боржники бояться суду, як кари небесної. Уява малює арешт майна, штрафні санкції. Однак не все так жахливо. У суді банк реально перемогти. Якщо виграш «не світить», то хоча б можна стримати запал фінансового монстра.

Не варто хвилюватися заздалегідь

Звичайно, банк може подати позов на боржника. Але це не означає відразу опинитися в суді. Тут багато що залежить від виду кредиту і його розміру. У разі беззаставної позики на суму від п’яти до двадцяти тисяч гривень банк навряд чи стане судитися. Імовірність – близько 10 %. Банку просто не вигідно звертатися до суду. Найчастіше такі борги віддають у роботу. Можуть також продати колекторам. Ці фахівці потім займаються психологічною обробкою боржників.

Якщо борг перед банком від двадцяти до п’ятдесяти тисяч гривень, то можливість потрапити до лап судової інстанції зростає (приблизно 50 %). Якщо людина заборгувала великі гроші або позика заставна, то суд не оминути. Все ж не потрібно вважати це кінцем світу. У банків теж трапляються помилки. Досвідчений юрист використовує це на користь своїх клієнтів.

Банки теж помиляються

Зазвичай помилки бувають у невідповідності договорів поруки, іпотечних та кредитних договорів вимогам українського законодавства. А також положенням Цивільного кодексу України. Знайти подібні недоліки під силу тільки справжнім професіоналам.

Часто трапляється така помилка, коли минає строк давності за позовом. Причина в некомпетентності банківських юристів. Іноді не вистачає часу опрацювати величезну кількість кредитних справ. Є можливість визнати договір недійсним. Або ж його окремі пункти.

Наприклад, людина взяла беззаставну позику п’ятдесят тисяч гривень. Через шість місяців її звільнили, і платити за кредитом більше не могла. Коли борг збільшився до ста п’ятдесяти тисяч гривень, з огляду на пеню та штрафи, банк звернувся до суду. Чоловік звернувся до нас по допомогу. Кваліфіковані фахівці вивчили справу. Виявляється, позика бралася на 3 роки. Час позовної давності за договором уже минув. Юристи клопотали про відмову в позові та виграли справу.

Банк усе-таки подав до суду

У разі, якщо все ж таки банк подав на боржника до суду, поштою приходить повідомлення. Однак у житті всяке трапляється. Повістка може загубитися або прийти із запізненням. Можуть вказати неправильну адресу.

Коли людина знає, що за несплату за кредитом її викличуть до судової інстанції, раз на місяць бажано навідатися до канцелярії райсуду. Краще самому дізнатися про наявність проти неї позову. Адже суд може пройти і без участі боржника. У подібній ситуації є вихід – звернутися до професіонала. Юрист зможе допомогти шляхом скасування рішення суду. Слухання справи позичальника можна почати спочатку. Такий варіант є оптимальним. Звісно, боржник може володіти знаннями у правовій сфері. Навіть у випадку, коли, здавалося б, банк не правий, порушуючи строк давності за позовом, суд може винести рішення не на користь боржника. Тобто буде на боці банку. Боржники не завжди можуть довести свою правоту.

Способи боротьби з фінансовою установою

Багато що залежить від моделі поведінки, коли справа перебуває в судовій інстанції. На результат впливає конкретна ситуація. Досвідчені юристи володіють кількома виграшними методами.

Один зі способів – це пошук «дірок» у договорах за кредитом або порукою. При їх виявленні можна з банком судитися, сподіваючись залишитися у виграші. Вдається оскаржити кредитний договір. Або ж прибрати з цього документа несправедливий пункт.

У нас був випадок, коли чоловік став поручителем колеги. Останній перестав погашати кредит. Згодом банк почав судитися з обома. До нас звернувся поручитель. Після вивчення документів з’ясувалося, що кредит було отримано 2008 року. А через три роки банк уклав договір із боржником щодо реструктуризації боргового зобов’язання. Сума боргу зросла у зв’язку з нарахованою пенею. Збільшилася і щомісячна виплата. Однак за Цивільним кодексом банк міг збільшити суму боргу тільки після згоди поручителя. Завдяки юридичній допомозі, претензії банку до поручителя були визнані недійсними.

Наступним дієвим методом боротьби з банком є затягування справи. У хід ідуть апеляції, клопотання, позови зі свого боку. Також можна наполягати на проведенні експертиз, витребуванні всіх документів. У такий спосіб вдається схилити банк піти на поступки боржника. У нашій практиці таких випадків чимало. Головне для юриста – використати затягування судової справи законним способом. Важливо грамотно застосовувати різні виграшні тактики. Необхідно все правильно оформити відповідно до Кодексу. Краще довірити ведення справи досвідченому фахівцеві.

Хороший спосіб боротьби з фінансовою установою – виступити першим. Іноді банки діють проти норм законодавства. Можна подати позов проти фінансового монстра, щоб відстояти свої права.

Корисні рекомендації

Про те, що борг платежем червоний, ніхто не сперечається. Треба віддавати гроші вчасно, щоб не дійти до судового розгляду. Але в житті бувають різні обставини. Якщо трапилося, що борг за позикою не виходить погасити, слід поглянути на це з оптимізмом. Не варто впадати у відчай. Судитися з банком не так уже й страшно.

Юристи радять перевіряти свою пошту і навідуватися до канцелярії районного суду. Так можна виграти час і підготуватися до судового розгляду. Оптимальний варіант – звернутися до досвідченого фахівця.

Пропонуємо свої послуги з ведення вашої справи, що стосується кредитної заборгованості, в судах України. Досвідчені юристи вивчать документи і допоможуть клієнту здобути перемогу.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.