Сьогодні програми про судові справи стали дуже поширеними. Прилипнувши до екранів, глядачі спостерігають за долею учасників, особливо за висловлюваннями акторів-адвокатів, які майстерно висловлюються юридичними термінами, ще й прикрашеними тонкими докорами. У підсумку, в реальному житті люди думають, що виграти справу простіше простого, головне найняти адвоката… будь-якого. На ділі ж це зовсім по-іншому. Якщо у людини виникає ситуація, яка потребує судового розгляду, то, якою б підготовленою вона не була, потрібно порадити їй звернутися до адвоката, який добре знає юриспруденцію і зможе виступити захистом у суді. Але, як знайти дійсно професіонала, і яка ціна його роботи?
На що дивитися насамперед?
Спочатку потрібно розібратися, за якими параметрами робити оцінку. Хороший фахівець не завжди може бути одягнений у брендовий костюм, говорити фразами Плевако (хоча це і перевага), але він зобов’язаний знати юриспруденцію і грамотно висловлювати думки.
Перше, на що дивляться – зовнішній вигляд, як то кажуть: зустрічають по одягу…
Адвокат не зобов’язаний бути в брендових речах, але з вигляду він має відповідати становищу. Навряд чи хтось стане слухати фахівця в шортах і майці. Водночас акуратність, як і компетентність, – це поняття, що супроводжують професіонала в усьому: у написанні та збереженні документації, у переговорах. Адвокат із досвідом притягує до себе: здатний бути твердим, добирає проникливі слова і швидко переключатися на важкі юридичні терміни та статті закону. Але не лише це вказує на його професіоналізм.
Освіта, досвідченість, виграні справи: що свідчить про професійні якості юриста?
Якщо юрист здобув освіту у великому державному або закордонному виші, то це його перевага, але не найголовніша. Щоб вести незалежну практику, фахівець зобов’язаний мати досвід роботи 2 роки за фахом і підтвердити іспитом кваліфікацію. Після, цей статус підтверджується спеціальною комісією протягом 2-х місяців. Тому, не кожен юрист зможе стати адвокатом.
Довідка
Адвокат має більше можливостей, ніж юрист. Наприклад, останній не має права працювати в суді у кримінальній справі. Або, за законодавством Російської Федерації тільки адвокат може зробити адвокатський запит, а служби зобов’язані на нього реагувати. А також кодекс етики у них набагато суворіший, а зобов’язань більше.
Але, все ж, найбільш значущий показник професіонала – це його робота. Вибираючи фахівця, необхідно уточнити, скільки справ він провів, скільки успішних, зокрема пов’язаних із вашим напрямом, наскільки довго тривав процес тощо. Головне не забувати, що поразки присутні в роботі всіх адвокатів. А якщо юрист говорить тільки про успішні справи, варто задуматися, чи не обманює він. Найчастіше адвокат проводить первинну консультацію безкоштовно. На цьому етапі варто дізнатися всі нюанси роботи, а також коротко пояснити суть справи.
Будьте уважні
Хоч би як гірко це звучало, але існують справи, які не можна виграти. Як приклад, обвинувачений визнав провину. У цих випадках професіонал може тільки пом’якшити рішення суду (зменшити строк позбавлення волі або штраф).
Спеціалізація: мухи окремо, котлети окремо
У професійного адвоката немає великої різноманітності справ. Нереально бути фахівцем у всіх напрямках, та й законодавство весь час змінюється. Тільки обравши якийсь один напрямок, вивчивши справи і свої, і колег, можна стати справжнім професіоналом. Саме так можна зрозуміти тактику ведення процесів, хитрощі роботи з суддею і прокурором.
Ну і, не в останню чергу, потрібно з’ясувати його зв’язки. Про них не заведено проговорювати, але вони стануть великою перевагою.
Оцінка проблеми: чи виправдає мета витрачені кошти
Ну що ж, ви знайшли адвоката з напрямком і досвідом у вашій справі, і він справив на вас гарне враження. Далі підхід до роботи. Професіонал одразу починає вникати в суть справи, слухає клієнта й уточнює всі деталі. Далі він чітко, неюридичною мовою, а доступною клієнту, розповідає детально про свої дії. Фахівець не обіцятиме одразу перемоги, а, не приховуючи, розповість про шанси виграшу і про ймовірні підсумки справ, навіть неуспішних. Якщо обраний вами адвокат стверджує про 100% перемогу, то потрібно задуматися, чи варто йому віддавати гроші. А якщо фахівець не може допомогти з вирішенням поставленого питання, то обов’язково порекомендує іншого.
Ціни на адвокатські послуги
Наприкінці (а ніяк не на початку) фахівець має озвучити вартість послуги та порядок оплати. Необхідно ще перепитати про додаткові витрати. Ціна на послуги фахівців абсолютно різна. Вона формується з багатьох чинників: починаючи від популярності й закінчуючи статтею обвинувачення.
У скільки обійдуться послуги хорошого фахівця?
У будь-якої людини є можливість скористатися послугами безкоштовного адвоката. На практиці, в більшості випадків, ті, хто потрапив під слідство, відмовляються від безкоштовних послуг.
Згідно із законом, винагорода приватному юристу за захист ніде не передбачена, тому визначається за погодженням сторін. Якщо справа проста, то можна скористатися послугами юриста, який не має багато досвіду і слави. А якщо ж справа не з легких, то краще звернутися до професіонала.
Знайти висококваліфікованого фахівця у великому місті, з одного боку, простіше простого, а з іншого – дуже складно. Через величезну конкуренцію адвокати постійно пропонують кращі умови, занижують ціни тощо. З цього боку зробити вибір просто. З іншого – складно знайти саме такого адвоката, який стане «до душі» і надасть допомогу з усіх актуальних питань. Якщо ж у вас вийшло – професійний підхід буде забезпечено.