+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Судовий захист – що відрізняє хорошого адвоката?

06/10/2024

Сьогодні програми про судові справи стали дуже поширеними. Прилипнувши до екранів, глядачі спостерігають за долею учасників, особливо за висловлюваннями акторів-адвокатів, які майстерно висловлюються юридичними термінами, ще й прикрашеними тонкими докорами. У підсумку, в реальному житті люди думають, що виграти справу простіше простого, головне найняти адвоката… будь-якого. На ділі ж це зовсім по-іншому. Якщо у людини виникає ситуація, яка потребує судового розгляду, то, якою б підготовленою вона не була, потрібно порадити їй звернутися до адвоката, який добре знає юриспруденцію і зможе виступити захистом у суді. Але, як знайти дійсно професіонала, і яка ціна його роботи?

На що дивитися насамперед?

Спочатку потрібно розібратися, за якими параметрами робити оцінку. Хороший фахівець не завжди може бути одягнений у брендовий костюм, говорити фразами Плевако (хоча це і перевага), але він зобов’язаний знати юриспруденцію і грамотно висловлювати думки.

Перше, на що дивляться – зовнішній вигляд, як то кажуть: зустрічають по одягу…

Адвокат не зобов’язаний бути в брендових речах, але з вигляду він має відповідати становищу. Навряд чи хтось стане слухати фахівця в шортах і майці. Водночас акуратність, як і компетентність, – це поняття, що супроводжують професіонала в усьому: у написанні та збереженні документації, у переговорах. Адвокат із досвідом притягує до себе: здатний бути твердим, добирає проникливі слова і швидко переключатися на важкі юридичні терміни та статті закону. Але не лише це вказує на його професіоналізм.

Освіта, досвідченість, виграні справи: що свідчить про професійні якості юриста?

Якщо юрист здобув освіту у великому державному або закордонному виші, то це його перевага, але не найголовніша. Щоб вести незалежну практику, фахівець зобов’язаний мати досвід роботи 2 роки за фахом і підтвердити іспитом кваліфікацію. Після, цей статус підтверджується спеціальною комісією протягом 2-х місяців. Тому, не кожен юрист зможе стати адвокатом.

Довідка

Адвокат має більше можливостей, ніж юрист. Наприклад, останній не має права працювати в суді у кримінальній справі. Або, за законодавством Російської Федерації тільки адвокат може зробити адвокатський запит, а служби зобов’язані на нього реагувати. А також кодекс етики у них набагато суворіший, а зобов’язань більше.

Але, все ж, найбільш значущий показник професіонала – це його робота. Вибираючи фахівця, необхідно уточнити, скільки справ він провів, скільки успішних, зокрема пов’язаних із вашим напрямом, наскільки довго тривав процес тощо. Головне не забувати, що поразки присутні в роботі всіх адвокатів. А якщо юрист говорить тільки про успішні справи, варто задуматися, чи не обманює він. Найчастіше адвокат проводить первинну консультацію безкоштовно. На цьому етапі варто дізнатися всі нюанси роботи, а також коротко пояснити суть справи.

Будьте уважні

Хоч би як гірко це звучало, але існують справи, які не можна виграти. Як приклад, обвинувачений визнав провину. У цих випадках професіонал може тільки пом’якшити рішення суду (зменшити строк позбавлення волі або штраф).

Спеціалізація: мухи окремо, котлети окремо

У професійного адвоката немає великої різноманітності справ. Нереально бути фахівцем у всіх напрямках, та й законодавство весь час змінюється. Тільки обравши якийсь один напрямок, вивчивши справи і свої, і колег, можна стати справжнім професіоналом. Саме так можна зрозуміти тактику ведення процесів, хитрощі роботи з суддею і прокурором.

Ну і, не в останню чергу, потрібно з’ясувати його зв’язки. Про них не заведено проговорювати, але вони стануть великою перевагою.

Оцінка проблеми: чи виправдає мета витрачені кошти

Ну що ж, ви знайшли адвоката з напрямком і досвідом у вашій справі, і він справив на вас гарне враження. Далі підхід до роботи. Професіонал одразу починає вникати в суть справи, слухає клієнта й уточнює всі деталі. Далі він чітко, неюридичною мовою, а доступною клієнту, розповідає детально про свої дії. Фахівець не обіцятиме одразу перемоги, а, не приховуючи, розповість про шанси виграшу і про ймовірні підсумки справ, навіть неуспішних. Якщо обраний вами адвокат стверджує про 100% перемогу, то потрібно задуматися, чи варто йому віддавати гроші. А якщо фахівець не може допомогти з вирішенням поставленого питання, то обов’язково порекомендує іншого.

Ціни на адвокатські послуги

Наприкінці (а ніяк не на початку) фахівець має озвучити вартість послуги та порядок оплати. Необхідно ще перепитати про додаткові витрати. Ціна на послуги фахівців абсолютно різна. Вона формується з багатьох чинників: починаючи від популярності й закінчуючи статтею обвинувачення.

У скільки обійдуться послуги хорошого фахівця?

У будь-якої людини є можливість скористатися послугами безкоштовного адвоката. На практиці, в більшості випадків, ті, хто потрапив під слідство, відмовляються від безкоштовних послуг.

Згідно із законом, винагорода приватному юристу за захист ніде не передбачена, тому визначається за погодженням сторін. Якщо справа проста, то можна скористатися послугами юриста, який не має багато досвіду і слави. А якщо ж справа не з легких, то краще звернутися до професіонала.

Знайти висококваліфікованого фахівця у великому місті, з одного боку, простіше простого, а з іншого – дуже складно. Через величезну конкуренцію адвокати постійно пропонують кращі умови, занижують ціни тощо. З цього боку зробити вибір просто. З іншого – складно знайти саме такого адвоката, який стане «до душі» і надасть допомогу з усіх актуальних питань. Якщо ж у вас вийшло – професійний підхід буде забезпечено.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.