+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Судовий захист – як виграти суд у банку за кредитом?

06/10/2024

Банківські кредити часто виручають у важких життєвих ситуаціях. Клієнт і банк співпрацюють на взаємовигідних умовах. Трапляється, що людині нічим повертати гроші, і банки починають завдавати головного болю. За справу беруться колектори, а потім має бути судовий розгляд. Багато боржників дуже бояться судів і вважають, що їхнє майно буде конфісковано або доведеться платити величезні штрафи. Суд із банком можна виграти або постаратися скоротити немислимі суми боргу.

Зберігаємо спокій

Імовірність потрапити до суду за позовом банку пов’язана з розміром і типом кредиту. Сума 5-20 тисяч, узята на беззаставних умовах, знижує ймовірність судового розгляду до 10 відсотків. З економічної точки зору подавати до суду через таку суму боргу не вигідно. Тому кредитні справи передаються колекторам для психологічного впливу. Ваш борг сягає п’ятдесяти тисяч гривень – імовірність потрапити до суду 50 відсотків. Кредит понад цю суму – неминуча судова справа. Найчастіше, це кредит на авто або іпотека. Але це не означає, що потрібно впадати у відчай. Кваліфікований юрист знає, що банки часто припускаються серйозних помилок, які можуть зіграти проти них.

У чому помиляються банки

Досить часто іпотечні та кредитні документи не відповідають вимогам українських законів і пунктам кодексу. Такі порушення зможе виявити виключно професійний юрист.

Найчастіша помилка – невідповідність строків позовної давності. Це трапляється через неосвіченість банківських юристів та кількість справ, які не встигають опрацьовуватися. Згодом деякі пункти договору можуть бути визнані недійсними, а іноді й договір цілком.

Як діяти в разі подання позову банком?

Якщо це сталося, то за адресою має прийти відповідне офіційне сповіщення. Практично воно може запізнитися або зовсім загубитися. Це трапляється через неправильно вказану адресу або нестачу коштів у судової канцелярії. Якщо ви тривалий час не виплачуєте кредит, надходили погрози судами від банку, необхідно періодично навідуватися до районного суду. Там працівники канцелярії нададуть інформацію про наявність позову. Інакше судовий розгляд може відбутися і без боржника.

Для розумного вирішення проблеми необхідно звернутися до фахівця. Висококваліфікований юрист скасує рішення, ухвалені без відповідача, і запустить судову справу заново. Позичальник не завжди може довести свою правоту самостійно, навіть якщо юридично підкований або банк пропустив строк позовної давності. Суд все одно може визнати правоту представника банку. Боржник без допомоги юриста не виграє справу.

Тактика боротьби з банком

Коли справа перебуває в суді, ми застосовуємо три виграшні моделі поведінки.

Перша модель – пошук недоліків у кредитному договорі або поруці. У разі їх присутності, ми з упевненістю починаємо вести суд з банком. У результаті розгляду несправедливі пункти договору прибираються або оскаржуються.

Друга модель – вимотування банку. Для відкладання часу судового процесу застосовуються всілякі варіанти:

  1. подачі на апеляцію;
  2. клопотання або позови;
  3. вимоги документів і проведення експертиз.

Ці заходи застосовуються для того, щоб банк у процесі йшов на поступки. Способів відкладання судової справи безліч, але необхідно розуміти, як їх розумно застосувати в конкретній ситуації. Усі способи затягування справи повинні бути законними і мати правильне оформлення. В іншому разі суд буде їх відхиляти. Правильним рішенням буде звернення до професіонала.

Третя модель – наступ на випередження. Багато банків діють проти норм законодавства. У цьому випадку необхідно подати позов для свого захисту першому і відстояти свої споживчі права.

Підіб’ємо підсумок

Борг перед банком краще чесно віддавати, не доводячи до судового розгляду. Взаємовигідні відносини між банком і клієнтом передбачають справну своєчасну оплату сум кредиту. Якщо все-таки справа дійшла до подачі позову до суду банком, не варто губитися і засмучуватися. Рекомендуємо з усією сміливістю йти до суду для розгляду. Ми радимо:

  1. Навідуватися до суду за місцем проживання для перевірки наявності позову від банку. Також необхідно ретельно перевіряти пошту. За наявності необхідної інформації у вас буде достатня кількість часу для підготовки.
  2. Рушайте на консультацію до фахівця юридичного профілю. Досвідчений професіонал доведе вашу справу до позитивного результату і заощадить гроші.

Ми пропонуємо послуги фахівців юридичної компетенції для вирішення проблем з банком. Якщо ви опинилися в неприємній борговій ситуації і не знаєте, як поводитися в процесі суду, звертайтеся за допомогою до нас. Наші співробітники мають багаторічний досвід у судових розглядах з банками. Ми працюємо з усіма видами кредитів на будь-які суми і ретельно вивчаємо договори для виявлення недоліків. Слабка юридична підкованість банків допомагає нам вигравати справи і забезпечувати економію грошей клієнта.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.