+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Судові справи в практичній діяльності кадрового співробітника

06/10/2024

Раніше звістка про те, що працівник затіяв судовий розгляд із роботодавцем, могла наснитися співробітнику відділу кадрів тільки в страшному сні. Зараз часто-густо розглядаються судові позови, подані персоналом на своїх наймачів. Основи невдоволення скрізь різні, проте шляхи вирішення, процеси скрізь ідентичні для здійснення однаковості судового порядку.

Працівник подав до суду – не варто панікувати

До унітарної практики належить як сама розбіжність, так і необхідність учасників забезпечити доказові аргументи за фактом аналізованих питань. Однаковість судових процесів дає можливість як спростити діяльність працівників суду, так і гарантувати здійснення рівносильних повноважень усім громадянам нашої країни, звівши до мінімуму профризики наймачів і співробітників відділу кадрів.

Будь-який із судових позовів має персональний уклад і формується протягом певного часу, а не миттєво. Однак багато судових ухвал вирізняються схожими характеристиками, які дають змогу об’єднати їх, обчислити можливі небезпеки і до зародження інциденту прокласти основні принципи цілеспрямованого судового вирішення питання, звівши до мінімуму витрату сил і енергії співробітників відділу кадрів. Утім, кадровий співробітник безпосередньо не бере участі у здійсненні та формуванні конфліктів у суді, він займається підготовкою документації до засідання, витрачаючи на це багато часу. Нижче сконцентруємо увагу на деяких актуальних процесах кадрового обліку заради поняття влаштування невдалих результатів у судочинстві.

Основні помилки роботодавців при звільненні після випробувального періоду

Під час призначення співробітнику випробувального періоду буває безліч хибних кроків – розберемо 2 основні, слідом за якими співробітника, як правило, поновлюють на посаді.

  1. У робочій документації вказують виключно часові рамки випробувального періоду.

При складанні плану для випробування споруди або техніки встановлюють випробуваний об’єкт, потенційні методи тестування. Планування містить процедуру тестування, можливі підсумки випробування, часовий проміжок тестування.

Приймаючи фахівця на випробувальний проміжок, рідко обговорюють тривалість випробувального періоду, потім у робочу документацію вносять необхідний запис про його тривалість.

У підсумку виходить, що не роз’яснено сам процес випробування, а отже, ми не зможемо довести, що співробітник не впорався з випробувальним періодом. У разі нездійснення і невнесення до відповідної документації замірів випробувального процесу чи можливо говорити про те, що випробуваний його не пройшов? Яку постанову може прийняти суд?

  1. Робоча документація укладається зі співробітником, який не володіє необхідним рівнем професіоналізму.

У разі, коли під час реєстрації робочих взаємовідносин здобувач показує або не показує документацію про присутність у нього іншого, ніж вимагається, рівня професіоналізму, наймач заздалегідь розуміє, що працівник, цілком ймовірно, провалить випробувальний проміжок. Наймач на момент підписання робочої документації вже прийняв ймовірні профриски, недоліки тощо, які можуть мати відношення до роботи недосвідченого працівника.

За відсутності документації про рівень професійної компетенції роботодавець все ж таки прийняв людину на випробувальний проміжок, яку постанову, найімовірніше, винесе суд?

Яким чином за допомогою суду повернути фінанси, витрачені на навчання співробітника

Ще одним зразком однаковості судових постанов можна назвати наміри наймача повернути за допомогою суду фінанси, витрачені на навчання працівника. Законодавство передбачає ймовірність повернення фінансів, допомоги та інших витрат, яких зазнав наймач, якщо після закінчення навчання учень не виконує домовленості, зазначені в документації, без вагомих обставин.

У разі готовності наймача проспонсорувати навчання в робочу документацію необхідно внести перерахування обставин, які вважатимуться вагомими причинами, за яких умови робочого контракту можуть бути не виконані. Також слід вказати перерахування витрат, які учень зобов’язаний буде відшкодувати, та їхні обсяги.

За відсутності перерахування витрат та обсягів витрат у робочій документації яку постанову можливо винесе суд?

Стандартне звільнення

Співробітників відділу кадрів найчастіше турбують звільнення, ініційовані наймачем, ніж працівником. Однак зараз досить актуальні скарги трудящих до наймаючої сторони, внаслідок їхнього звільнення, ініційованого працівником через тимчасову непрацездатність, у свята і неробочі дні.

Найчастіше в позові застосовується твердження, яке свідчить, що, звільняючи працівника в неробочий час, наймач забирає у співробітника повноваження відкликати документацію на звільнення. Що слід робити в такому разі?

Можливо не звільняти співробітника, однак здійснювати протидію працівникові у свободі його роботи наймачеві не дозволяється. Тут допомогти наймачеві також можуть єдині процеси судочинства. Суд виявляє незаконне використання працівником своїх повноважень. Формується комплект документації, що засвідчує чесність наймача. Одним із таких документів має бути заява з особистим підписом співробітника, зіставленим із підписом у паспорті. Ще краще, щоб сам документ про звільнення в конкретний день був написаний працівником особисто.

Наша компанія – одна з найкращих у цій сфері. Ми пропонуємо послуги з вирішення подібних проблем. Якщо ви потрапили в ситуацію, описану вище, ми допоможемо вам не тільки виграти суд, а й уникнути подібних обставин надалі.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.