+38(093) 970-06-80
Статті

Президент підписав закони про приватних виконавців

06/10/2024

Президент Петро Порошенко ввечері 2 липня підписав Закон № 1404-VIII «Про виконавче провадження» та Закон № 1403-VIII «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», 2 червня.

Передбачається впровадження змішаної системи виконання судових рішень, інституту приватних виконавців, модернізацію служби державних виконавців.

У Законі «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», визначається правовий статус приватних виконавців, врегульовується процедура набуття та зупинення права на здійснення відповідної діяльності, визначаються особливості їхнього фінансового забезпечення тощо.

Так, приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче за другий рівень, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права після одержання відповідного диплома не менше ніж 2 роки та склав кваліфікаційний іспит.

Для визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір провадити діяльність приватного виконавця, та вирішення питання щодо надання права на провадження діяльності приватного виконавця, при Міністерстві юстиції утвориться Кваліфікаційна комісія приватних виконавців. Також буде створено Дисциплінарну комісію приватних виконавців.

Згідно із Законом, Мін’юст забезпечує ведення Єдиного реєстру приватних виконавців України.

У період між з’їздами приватних виконавців функції самоврядування приватних виконавців здійснює Рада приватних виконавців України.

Закон «Про виконавче провадження» передбачає автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повної фіксації процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, а також оптимізує строки проведення виконавчих дій, детально врегульовує питання відповідальності боржника у виконавчому провадженні, і визначає перелік питань, які не можуть виконуватися приватними виконавцями.

Зокрема, передбачається:

– встановлення чітких і конкретних часових рамок для вчинення певних виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень;

– вимоги до чіткого фіксування та відображення всіх дій і процедур у межах виконавчого провадження;

– спрощення доступу сторін до інформації про перебіг провадження, зокрема, електронним шляхом;

– запровадження нових засобів та інструментів виконавчого провадження, у т.ч. запровадження реєстру боржників, що має інформувати зацікавлених осіб про статус майбутнього контрагента, запровадження електронного обміну інформацією з органами реєстрації та банками, розширення кола активів, на які може бути накладено стягнення;

– відновлення можливості реалізації заарештованих земельних ділянок у рамках виконавчого провадження;

– розширення судового контролю за діями та рішеннями виконавців.

Закони набудуть чинності через 3 місяці з дня їх офіційного опублікування.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.