+38(093) 970-06-80
Статті

БОРИТЕСЬ І ПОБОРЕТЕ: суперечка з ПриватБанком

06/10/2024

Суд відмовив банку у стягненні майже 100000 доларів США. Суперечка з ПриватБанком виявила низку його проблем (частина 2).

У продовження розпочатої теми ми пропонуємо вашій увазі другу частину публікації про судовий процес за позовом ПриватБанку до позичальника з вимогою стягнути борг за кредитним договором.

Після того, як суддя «старого гарту», вважаючи мої доводи необ’єктивними і надуманими, все-таки задовольнив заявлений мною відвід, справа потрапила до новопризначеної судді Васильківської Т.В.

У перше ж засідання я повторно подав клопотання про витребування доказів (оригінали касових документів, що підтверджують платежі за кредитом за період з 2010 р. до дати подання ПриватБанком позову до суду). До клопотання доклав копію листа банку з проханням видати мені оригінали цих касових документів, опис вкладення та повідомлення про вручення цього листа. Суддя дала висловитися представнику ПриватБанку, який заявив, що якщо я не надав відповідь ПриватБанку про відмову в наданні цих документів, то витребувати їх ухвалою суду передчасно. На моє запитання про те, чому банк уже три місяці не дає мені відповіді на запит і чи може ПриватБанк хоч теоретично видати мені оригінали вищевказаних касових документів, представник чітко відповісти не зміг, пославшись на головний офіс у Дніпропетровську. Ці документи, мовляв, потрібно ще знайти…, те, що це взагалі не має відношення до справи… тощо. Суддя задовольнила моє клопотання і витребувала у ПриватБанку оригінали документів.

У наступні два засідання представник банку не з’являвся, заяви про розгляд позову без його участі не подавав, і суддя залишила (за заявою сторони відповідача) позов ПриватБанку без розгляду.

На цьому Привату розумно було б заспокоїтися і запропонувати позичальнику нормальні умови реструктуризації (нагадаю, позичальник готовий був платити). Але банк оскаржив ухвалу судді про залишення позову без розгляду і процес продовжився. У черговому засіданні банк подав заяву про відкладення розгляду, тому що змінилася посада представника, а довіреність нову ще з Дніпропетровська не надіслали. Потім ПриватБанк знову не з’являвся, потім знову просив відкласти розгляд, тому що ще не прибули витребувані судом документи.

Перед черговим засіданням дізнаюся у секретаря, що банк таки надав витребувані документи. Зізнаюся, був здивований.

Нарешті, сталося, через півроку ПриватБанк виконав ухвалу суду про витребування оригіналів касових документів. Пишу заяву, знайомлюся з матеріалами справи і – я в шоці! Банк надіслав виписку за рахунком, меморіальний ордер і супровідний лист, у якому написано про те, що таке меморіальний ордер і що таке виписка. Але ж суд витребував оригінали касових документів, на яких має стояти підпис позичальника і які підтверджують оплату за кредитом і, таким чином, визнання позичальником свого боргу, що є підставою для поновлення строку позовної давності. Крім того, банк не спромігся навіть прошити ці «фантики» (бо документами надані ПриватБанком папери назвати не можна), завірити їх печаткою та підписами уповноважених осіб. З «живих» ознак був тільки підпис юрисконсульта на супровідному листі. Невже не можна було хоч спробувати надати цим «фантикам» вигляду документа, щоб юристу банку в суді не було соромно?

Але, великий банк, багато позичальників, поділ функцій співробітників, ніхто не заглиблюється в проблематику, постійні оптимізації процесів, бардак у документах, відсутність довгострокової стратегії роботи з проблемними кредитами… Усе це зіграло свою негативну роль у відносинах позичальника з банком.

Загалом, відмовила суддя ПриватБанку у стягненні боргу за кредитом, тому що останній звернувся до суду з пропуском строку позовної давності, а відповідач подав заяву про застосування цього самого строку.

Ключовим моментом у цьому спорі стало те, що банк не зміг поновити пропущений строк позовної давності та надати до суду доказів внесення позичальником грошових коштів на погашення кредиту. Можливо, позичальнику ніколи не спаде на думку заперечувати платежі, які банк вказав у розрахунку заборгованості. Адже, навіть якщо позичальник їх не вносив, ці платежі зменшують суму боргу за кредитом. Але юрист, розуміючи як працюють деякі процесуальні механізми, як працює банк «зсередини», цілком може визначити не зовсім стандартну стратегію боротьби з кредитором. У деяких випадках варто відмовитися від чогось дрібного, щоб у результаті отримати набагато більше.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.