Перетин державного кордону України військовозобов’язаними особами в період дії воєнного стану значно обмежується. Лише окремі категорії осіб можуть перетинати кордон у передбачених чинним українським законодавством випадках. У цій статті ми розглянемо особливості перетину кордону для чоловіків, які супроводжують інвалідів. Фахівці юридичної компанії «Eternity Advocates надають послуги з супроводу осіб з особливими потребами на законних підставах.
Законодавча база питання
Щоб уникнути непорозумінь з представниками прикордонної служби під час перетину кордону, важливо знати, хто має право на здійснення супроводу людей з особливими потребами. Відповідно до чинного законодавства, право виїзду за кордон мають :
- Чоловіки, які супроводжують дружину з інвалідністю (І, ІІ або ІІІ групи),
- Батьки військовозобов’язаного або батьки його дружини з установленою І чи ІІ групою інвалідності.
- Особи, які професійно доглядають за людьми з інвалідністю (при наявності документів-підтверджень).
- Члени родини, які мають стосунки з особами з особливими потребами (наприклад, дорослі діти можуть супроводжувати батьків).
- Представники організацій, що здійснюють соціальну роботу в сфері догляду за людьми з інвалідністю.
Пакет документів
Для здійснення супроводу інваліда через кордон потрібно зібрати пакет документів, який залежить від того, кого саме супроводжує військовозобов’язаний.
- Супровід дружини-інваліда
Супровід дружини з інвалідністю здійснює її офіційний чоловік. Важливо мати документи, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність, такі як свідоцтво МСЕК про інвалідність, пенсійне посвідчення, свідоцтво про укладення шлюбу.
Це може бути супровід як власних батьків, так і батьків дружини. Для законного перетину кордону потрібно підготувати:
- Документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтва: про шлюб, про народження; витяг з держреєстру про спільне проживання).
- Посвідчення пенсіонера.
- Довідка МСЕК про присвоєння інвалідності ІІ групи.
- Акт необхідності встановлення постійного догляду та довідка ЛКК.
- Супровід дітей
Супровід дітей за межі України можуть здійснювати батько, мати, прийомні батьки, повнолітні брати або сестри. Головна умова – наявність відповідних документів:
- Документи, що підтверджують родинні зв’язки (якщо супровід здійснюють батьки).
- Документи, що підтверджують повноваження особи, яка супроводжує дитину з інвалідністю. У випадку, коли супровід здійснюють не рідні батьки, ці документи повинні бути нотаріально засвідчені.
Допомога професійних адвокатів у супроводі інваліда через кордон
Адвокати “Eternity Advocates” надають весь спектр послуг, пов’язаних із супроводом осіб з інвалідністю. Ми допоможемо вам оформити документи для виїзду, надамо детальну інформацію про процедуру виїзду та пакет необхідних документів. Якщо ви отримали відмову від представників прикордонної служби в законному перетині кордону,але маєте підстави для виїзду, наші адвокати допоможуть вам вирішити цю проблему. Ми забезпечуємо супровід при перетині кордону, щоб гарантувати вам спокій та впевненість у правомірності ваших дій.