+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Захист у суді за кредитом

06/10/2024

Кредит, узятий у банку, може як виручити людину, так і стати величезною проблемою, якщо його не представляється можливим вчасно повернути. У такому разі на боржника чекають спочатку домагання колекторів, а потім передання справи до суду, яке закінчується грабіжницькими штрафами, а нерідко й арештом майна з подальшим його продажем на торгах.

Але можливість виграти в цій справі або щонайменше знизити масштаби штрафних санкцій у боржників є. Ми розповімо, що доцільно робити в такій ситуації.

Чи потрібно турбуватися?

Ступінь ризику позичальника опинитися під судом за позовом кредитора зумовлений видом позики та її розміром. Якщо позика була беззаставною і її сума становить 5-20 тисяч гривень, то ймовірність того, що банківська організація почне судитися з вами, не вища за 10%. Вдаватися до допомоги суду для банку за боргами такого масштабу невигідно. Найчастіше відповідні борги передаються в роботу або продаються колекторам, які починають процес психологічного тиску на боржника.

Якщо розмір боргу дорівнює 20-50 тисячам гривень – суд імовірний у 50% випадків. І вам навряд чи вдасться уникнути позову, якщо сума боргу ще більша або позика була заставною (іпотечною або до купівлі автомобіля). Але це не означає, що ви приречені. Банки часто помиляються, і грамотні юристи можуть успішно повернути справу на користь боржника.

Про помилки банків

Такими моментами можуть бути невідповідності кредитної договірної документації вимогам законодавства України. Маються на увазі закони, що передбачають захист прав споживача, а також регламентують діяльність банківських структур. Знайти такі порушення під силу кваліфікованому юристу.

Частою помилкою, що виникає через некомпетентність або поспіх фахівців банку, є порушення позовних строків давності. Така помилка може спричинити визнання недійсності окремих частин договору аж до ануляції договірного документа в цілому.

Наприклад, такий собі Павло взяв у банку позику без застави на 50 тисяч гривень, а за кілька місяців втратив роботу і виплачувати позику далі не міг. Коли розмір боргу внаслідок нарахованої пені та штрафу перевищив узяту суму втричі, банк звернувся до суду. Павло, переконаний у правоті банку, вважав таку ситуацію безнадійною. Однак юрист, вивчаючи справу, виявив, що позику брали на два роки, тож строк позовної давності, зазначений у договорі, минув півроку тому. Фахівець допоміг боржнику подати клопотання про відмову в позовній процедурі, яке було задоволено. Таким чином, банку стягнути з Павла гроші не вдалося.

Що робити, якщо банк звернувся до суду?

Про цей факт боржнику приходить повідомлення поштою, причому нерідко з істотним запізненням. Іноді боржник такого повідомлення може і зовсім не отримати, наприклад, в адресі було допущено помилку або судова канцелярія просто не відправила рекомендований лист.

Тому, знаючи про свою ситуацію і можливості суду, доцільно щомісяця приходити до районного суду боржнику самому для уточнення, чи немає проти нього позову. Інакше судова процедура може пройти без участі неплатника.

Але найкращий варіант – звернутися до досвідченого юриста. Він доб’ється скасування прийнятих без вас рішень та ініціює повторне слухання справи. В іншому разі боржник завжди виявиться потерпілим, а банк виграє справу, навіть якщо строки її давності минули.

Боротьба з банком: три тактичні лінії

Наші юридичні фахівці вважають, що виграти кредитні справи допомагають три тактики:

  1. Пошук у документах за кредитом прогалин і помилок. Це реальний шанс для усунення з договорів несправедливих пунктів і оскарження їх. Наприклад, якщо в результаті реструктуризації боргу банк подає до суду і на боржника, і на його поручителя, не поставивши останнього про це до відома, банк тим самим порушує правила Цивільного кодексу. Законодавство свідчить, що збільшення боргової суми можливе лише за згодою поручителя, тому претензії банку до поручителя в цьому разі недійсні.
  2. Навмисне затягування судового процесу. Здійснюється це шляхом подання апеляційних скарг, клопотань, зустрічних позовів і подібних документів. У таких випадках юристи просто змушують банк піти на поступки боржнику. Кваліфікованим фахівцям відома ціла низка ефективних методів затягування судових процесів, застосованих у рамках законодавства і юридично грамотно оформлених. В іншому разі спроби відхиляються судом і залишаються марними.
  3. Дія на випередження. Про те, що найкращим захистом є напад, чули всі. Нерідко дії банків порушують законодавчі норми, тому викривши їх у цьому, боржник може відстояти свої права і виграти справу.

У цьому разі позичальнику краще першому йти в наступ. Наприклад: непоодинокі випадки, коли іпотека клієнтом банку погашається достроково, а банк вважає такий порядок порушенням та інкримінує позичальникові штраф, відмовляючись видавати довідку про повернення боргу і знімати іпотеку із заставного майна. У такому разі банкіри порушують Закон України «Про захист прав споживачів», і цей факт наші досвідчені юристи можуть з легкістю довести.

Підсумки та поради

Найкраще кредити повертати, не доводячи справу до суду. Але коли обставини не дозволяють цього зробити, прислухайтеся до наших рекомендацій:

  • якщо існує ризик суду, потрібно перевіряти пошту і відвідувати районний суд, щоб бути в курсі позову і мати час для підготовки до нього;
  • доцільно як мінімум консультуватися з кваліфікованими правознавцями, а краще одному з них доручити вести свою справу.

Ці послуги є профілем нашої компанії, досвідченої та надійної. Звертайтеся – і ви переконаєтеся в нашій ефективній допомозі!

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.