+38(093) 970-06-80
Прекращение поручительства по кредиту
Статті

Припинення поруки за кредитом

06/10/2024

Банківські установи та частина мікрофінансових організацій схвалюють заявки на отримання кредиту клієнтам, які привели з собою поручителя. Цей крок забезпечує виконання всіх зобов’язань з погашення відсотків і позики в цілому іншою особою.

Стаття 553 Цивільного Кодексу України говорить про те, що поручитель, згідно зі складеним договором, гарантує виконання всіх зобов’язань погашення перед кредитором. Він відповідає, разом з позичальником, якщо той не дотримується прописаних умов.

Коли позичальник порушує якісь пункти договору, кредитор має право звернутися до суду. Він подає позовну заяву, в якій вимагає повернення грошових коштів не тільки з позичальника, а й поручителя. Як говорилося раніше, позичальник і поручитель рівні перед кредитором, на них покладається однакова відповідальність. Однак так відбувається не завжди, а тільки в тих випадках, якщо порука належним чином зафіксована в договорі.

Також необхідно зазначити, що, згідно із законодавством, а саме 559 статтею ЦК України, поручитель може припинити повноваження в декількох випадках:

  1. Позичальник виконав усі умови договору, погасив кредит або визнав зобов’язання недійсним.
  2. Позичальник порушив умови договору і переклав усі обов’язки на поручителя. Сам поручитель на це не давав згоди.
  3. Кредитор перестав співпрацювати з позичальником і поручителем, коли термін виконання зобов’язань добіг кінця.
  4. Позичальник перевів усі справи за кредитом на іншу людину. Поручитель відмовився брати на себе відповідальність.
  5. Договір втратив свою силу після закінчення строку.

559 стаття Цивільного кодексу України містить формулювання, які дозволяють припинити дію договору. Зазвичай одного з них більш ніж достатньо, щоб поручитель відмовився від виконання своїх зобов’язань, а сам договір втратив свою законну силу.

Але, в деяких випадках, ця постанова не допомагає. Тому поручитель або сам позичальник намагаються знайти інші способи, щоб перший зміг зняти з себе відповідальність. Головне в цьому завданні – визнати договір недійсним.

Перед тим, як узяти кредит, слід пам’ятати, що кредитно-банківські відносини – дуже делікатна сфера. Якщо людина не розбирається в деталях, їй не треба діяти самостійно. Розумне рішення – звернутися до фахівців, які в усьому розбираються і нададуть грамотну консультацію.

Коли виникає проблема, і немає ефективних інструментів щодо припинення поруки, краще звернутися до юридичної компанії \. Наші співробітники нададуть професійну допомогу.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.