+38(093) 970-06-80

Оскарження рішень контролюючих органів

Замовити консультацію

Незалежно від того хто ви є – юридична особа, або пересічний громадянин дуже важливо мати прозорі відносини з різноманітними контролюючими органами, на кшталт, пожежна інспекція, Держпродспоживслужба тощо.

Оскаржуємо рішення контролюючих органів: основні способи

Є два основні способи юридично обґрунтовано виступити проти якогось рішення контролюючих установ:

  1. Судовий порядок:
    • В даному випадку позивач звертається до адміністративного суду з відповідною позовною заявою
  2. Адміністративний порядок:

Рішенням різних контролюючих установ можна протидіяти юридично, як вказано вище, але самі процедури можуть різнитися залежно від певного контролюючого закладу. Можуть бути специфічні нюанси. Наприклад, якщо доведеться оскаржувати рішення пожежної інспекції, то треба буде заглибитися в пожежну безпеку. З другого боку, санітарні норми – це те, що ніяк не оминути, коли оскаржується рішення Держпродспоживслужби.

В Україні є наступні контролюючі органи:

Коректне адміністративне оскарження

  1. Позивач подає заперечення: Якщо ви не згодні з актом перевірки контролюючої установи, то ви можете звернутися до цієї установи із запереченням на протязі 10 днів. В цьому випадку відлік треба робити з дня, який наступив після того, як ви отримали акт.
  2. Позивач звертається до контролюючих органів вищої інстанції. Ви можете звернутися туди зі скаргою негайно після того, як отримаєте повідомлення, власне, про те саме рішення, яке не на вашу користь. Якщо плануєте долучити до справи копії необхідних документів, подбайте, щоб вони були засвідчені. Якщо у вашої організації є електронний цифровий підпис, то ви можете звернутися зі скаргою в електронному форматі.  Коли контролюючий орган стикається зі скаргою, він зобов’язаний доповісти правомірність своїх дій, що до вас, в даному випадку.

Тут ви можете отримати консультацію професійного юриста

Обов’язки та права контролюючих органів при оскаржені

Центральні та обласні контролюючі органи мають право накладати штрафи та застосовувати різні санкції, робити перевірки, та інше в межах своїх повноважень. В державі функціонує так звана однорівнева система адміністративного оскарження. Це означає, що суб’єкт господарювання має можливість оскарження рішення у вищій інстанції.

Контролююча установа, якій була подана скарга на іншу контролюючу установу, має прийняти рішення та відзвітувати на протязі 20 днів на адресу позивача. Відповідь можна надіслати позивачу під розписку або поштою з відміткою про вручення.

Адміністративна скарга: особливості процедури

  1. Можливо продовжити строк розгляду скарги до шістдесяти днів зі звичайних двадцяти. Якщо термін розгляду скарги був збільшений, то контролююча установа зобов’язана повідомити позивача письмово.
  2. Якщо через двадцять днів розгляду скарги, або через шістдесят днів, якщо її розгляд був продовжений, позивач не отримав рішення від контролюючої установи, то скаргу можна визнати задоволеною.
  3. Контролююча установа зобов’язана довести правомірність будь-якого вердикту упродовж адміністративного оскарження.

Скористатися консультацією у професійного юриста

Рішення контролюючої установи: оскаржуємо у судовому порядку

У вашому розпорядженні є шість місяців для того, щоб захистити свої права в адміністративному суді. Термін починає діяти з того дня коли ви дізналися про порушення ваших прав. Про це говорить 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Але майте на увазі, що, цей термін може скоротитися до трьох місяців, у разі подання скарги до контролюючої установи та отримання рішення перед зверненням до суду.

Ви також можете скористатися послугами адвоката з господарських справ

Позовна заява: важливі нюанси

Коли будете звертатися до суду, обов’язково вкажіть на наступні моменти:

Юридична підтримка

Якщо ви потребуєте послуги професійних юристів в різних галузях права, скористайтеся досвідом юридичної фірми «Eternity advocates». Наші фахівці:

Адвокати компании «Eternity advocates» мають великий досвід оскарження рішень різних контролюючих установ, тому можуть допомогти юридично. Щоб визначити перспективи вашої справи, заповніть форму нижче.

Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.