+38(093) 970-06-80
Статті

Як працює система онлайн-кредитування в Україні?

06/10/2024

Онлайн-кредитування – відносно нова послуга на ринку України. І незабаром вона може стати однією з найперспективніших. Але за умови, що в цьому сегменті буде вирішено кілька ключових проблем, які гальмують його розвиток.

Тонкощі української системи онлайн-кредитування

Зазвичай людина, яка потребує грошей, прагне отримати їх якомога швидше. Тому перспектива оформити кредит буквально за півгодини, не виходячи при цьому з дому, виглядає вельми заманливо. Саме тому ринку онлайн-кредитування, який якраз це і пропонує, пророкується велике майбутнє.

Досвід світових компаній, таких як Lufax (Китай) або Zopa (Великобританія) показує, що бізнес у сфері онлайн-кредитування здатний давати колосальний прибуток, забезпечуючи приріст від 300 до 700% річних. Багато українських підприємців прагнуть повторити успіх зарубіжних колег.

Варто відзначити і той факт, що банки – традиційні оператори онлайн-кредитування – поступово залишають цю нішу. У них з переходом на МСФЗ 9 і так проблем додасться, їм просто буде не до дистанційних позик. Це розв’язує руки іншим бізнесам, чия діяльність не належить до банківської. Йдеться про фінансові та кредитні компанії, кредитні спілки, ломбарди.

Також на українському ринку онлайн-кредитування з’явилося кілька цікавих ІТ-проєктів (наприклад, Beyond Broke – сервіс для купівлі товарів в інтернет-магазинах у кредит). Усі ці бізнеси активно захоплюють місця, що звільнилися, пропонуючи клієнтам різні відсотки і терміни погашення боргу. Українцям, що називається, є з чого вибирати.

Але таку величезну кількість компаній важко контролювати. За законом ринок онлайн-кредитування в Україні курирує Національна комісія з регулювання фінансових послуг. Вона і раніше не особливо багато уваги приділяла цьому сегменту, а після буму підприємницької активності, який намітився в ньому, і зовсім не може встежити за всіма. Це, на жаль, є благодатним ґрунтом для розвитку тіньового бізнесу.

Однак про перенасичення галузі так само говорити поки рано. А все тому, що в галузі онлайн-кредитування спостерігається, висловлюючись мовою кадровика, висока плинність. Компанії приходять і йдуть, їхнє місце одразу ж посідають інші організації, більшість з яких теж довго на плаву не затримується. Причина такої нестабільності банальна: підприємці, окрилені перспективою швидкого прибутку, мало замислюються про тонкощі роботи системи онлайн-кредитування. Рано чи пізно, але вони роблять грубі помилки, після яких реанімувати бізнес навряд чи можливо.

Загалом, до 90% компаній на українському ринку онлайн-кредитування провалюються – таку статистику у своєму блозі наводить експерт у банківській галузі Ігор Шевченко.

Ліміт довіри обмежений

Серед населення України охочих оформити кредит через Інтернет поки що не так вже й багато. Більшість споживачів просто бояться пов’язаних із цим ризиків, зокрема побоюються нарватися на шахраїв. І як ми бачимо, виходячи зі сказаного раніше, вони не такі вже й не праві.

Тому питання про залучення клієнтів також гостро стоїть для українських організацій, що займаються онлайн-кредитуванням. Його розв’язання вимагає продуманих маркетингових кампаній, а відповідно і певних фінансових вкладень з боку бізнесу.

Не все втрачено

І все ж, незважаючи на накопичені проблеми, сегмент віддаленого надання кредитів в Україні продовжує розвиватися. За даними дослідження компанії Ukrainian E-commerce Expert, ринок небанківського інтернет-кредитування 2016 року зріс утричі.

Також фахівці Ukrainian E-commerce Expert провели опитування серед споживачів і з’ясували, що більше половини з них – 67,9% – знають про існування можливості віддаленого отримання кредиту. 16,7% користувалися подібною послугою хоча б раз. Для порівняння: аналогічне опитування, проведене 2015 року, показало, що про онлайн-кредитування було поінформовано лише 9% українців.

Багато в чому позитивні тенденції у сфері дистанційного кредитування проявилися завдяки діяльності Нацбанку, який взяв курс на створення сashless economy. Головна мета такої політики – підвищити в українській економіці частку безготівкових платежів, а це, своєю чергою, позитивно впливає і на розвиток онлайн-кредитування.

Переваги онлайн-кредитування

Отримання кредиту через Інтернет – процес досить швидкий і позбавлений дратівливої паперової тяганини. Клієнту потрібно лише зайти на сайт компанії, що пропонує відповідну послугу, зареєструватися, заповнити анкету та обрати умови отримання кредиту. Уся процедура займає від 20 до 30 хвилин. Після закінчення зазначеного часу на рахунок користувача надійдуть грошові кошти. Усе це дійсно дуже зручно.

До інших переваг онлайн-кредитування можна зарахувати те, що в користувача є можливість звернутися одразу до кількох організацій, а потім вибрати серед них ті, які швидше опрацюють його запит або запропонують вигідніші умови кредитування.

Нарешті, система інтернет-кредитування дає змогу робити покупки в онлайн-магазинах у випадках, коли грошей на власному рахунку не вистачає. Для багатьох це дуже зручно, особливо напередодні великих свят, коли потреба в покупках різко зростає, а можливість дочекатися зарплати є не завжди.

Недоліки онлайн-кредитування

По-перше, це високий ризик нарватися на шахраїв. Останні частенько використовують сервіси для віддаленого кредитування, щоб виманювати у користувачів мережі Інтернет персональні дані про їхні електронні гаманці та кредитні рахунки.

Але й бізнес теж ризикує. Зрештою, недобросовісних позичальників так само вистачало в усі часи. Але навіть у законах сучасної України, на жаль, регулювання всіх тонкощів цього питання досі не прописано. Із цього випливає другий недолік системи онлайн-кредитування: вона орієнтована здебільшого на споживчі кредити.

Стартаперу, який бажає отримати кошти на розвиток своєї справи, тут ловити нічого. Принаймні, якщо йдеться про легальні сервіси дистанційного кредитування. Останні зазвичай пропонують у позики від 5 до 15 тисяч гривень. Допустимий максимум для клієнта, який уперше користується сервісом віддаленої позики, і зовсім не перевищує 3 тисяч гривень.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.