+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Захист у суді – що не можна говорити на прикладі адвокатів

06/10/2024

Багато справ у суді закінчуються не найкращим чином для підсудного, і найчастіше, провал юриста ґрунтується на некоректно висловлених фразах у бік того чи іншого факту. Говорити строго по суті, не ставити непотрібних запитань, не сваритися з опонентами і забути про особисті переваги – півсправи. Найголовніше в суді – це якісно підготуватися до процесу і передбачити можливі варіанти розвитку подій.

Основні помилки і категорично заборонені вчинки в залі суду

Ґрунтуючись на думках відомих адвокатів, які виграли не одну справу, ми розкажемо, яку поведінку юриста судді вважатимуть гідною та які фрази не варто вживати в залі під час засідання.

Важливо пам’ятати, що під час суду оцінюють не лише манеру мови та певні факти, які віщає адвокат, а й зовнішній вигляд. Представник цієї нелегкої професії, що б не трапилося, повинен завжди мати презентабельний та охайний вигляд. Якщо він прийде на розгляд справи пом’ятим або неналежно одягненим, його слова навряд чи будуть сприйняті всерйоз оточуючими, а це вже перший прямий сигнал про майбутній провал.

Як не дивно, наступне правило говорить: «Не говори все про все!». Саме так, зайва інформація може здатися слухачам, так званою, водою, і це лише притупить увагу оточуючих і негативно вплине на ефективність захисту. Перед тим, як поставити будь-яке запитання, упевніться, що ви будете впевнені у змісті відповіді, і вона задовольнить і вас, і слухачів, у протилежному випадку запитання краще опустити.

Судові дебати – це святая святих для адвоката. Під час цього процесу можна як ніколи показати, на що ви здатні, і вплинути на формування загальної думки судді. Тому негативно ставитися і, тим паче, відмовлятися від дебатів не можна в жодному разі, навіть якщо ви не погоджуєтесь із позицією судді і хочете протестувати.

Топ «не можна» для юристів, і яких помилок не варто робити

Щоб не зганьбитися в залі суду і зробити все за законом і правилами, варто звернути увагу на топ «не можна», які обов’язково допоможуть під час засідання.

  1. Нізащо на світі не висувайте факти, які можуть змусити суд засумніватися в невинуватості довірителя.
  2. Прохання перенести або відкласти справу через «у мене не вистачило часу для якісної підготовки до засідання» – табу для авторитетного адвоката.
  3. Знецінювати дії або пропускати повз вуха інформацію, надану процесуальним опонентом, категорично не можна, варто прислухатися до його порад і брати до уваги все, що він говорить.
  4. Показувати всім виглядом, як несерйозно ви ставитеся до суду й опонентів, а також сперечатися і переходити на особистості, обіцяє стовідсотковий провал справи.
  5. Форма фрази «як я вам раніше говорив…» однозначно не підходить для юриста, краще не показувати свою зневагу і перевагу, суддя міг просто не почути або детальніше уточнити потрібну для нього інформацію.
  6. Забудьте про те, щоб спробувати перебити суддю під час процесу.
  7. Процесуальне хамство гарантує провал у справі та є основною ознакою непрофесіоналізму.
  8. Забудьте про слова «ваша честь», «договір» і «ходатАйство» – це також покаже адвоката не з кращого боку.
  9. Не можна викрити опонента в неправоті і тим більше висловити йому своє «фе», розповівши, де і як він не правий. Хорошою альтернативою буде сказати, що позиція опонента суперечить представленим у матеріалах справи фактам, і тільки потім висловлювати свою точку зору.
  10. У жодному разі не ставтеся до представників іншої сторони по-хамськи, навпаки, познайомтеся з ними та вступите в контакт.
  11. Забудьте про лестощі в бік судді, це не дасть жодного ефекту.
  12. Якщо ви є співавтором будь-якого закону, не варто промовляти це вголос і думати, що це якось допоможе.
  13. Категорично не можна посилатися на конституцію та основні закони, у сучасному світі – це моветон. Якщо ви вже вказали на якусь статтю, то не потрібно її проговорювати або цитувати, суддя і без вас усе прекрасно знає.
  14. Завжди пам’ятайте, саме суддя керує всім процесом і від нього залежить кінцевий підсумок, тому применшувати його гідність, справа остання.
  15. Не потрібно сумніватися у вже вимовленій фразі або факті, навіть якщо вони невірні, навпаки, напирайте і випромінюйте впевненість перед народом.
  16. Залишати «на потім» основні аргументи, які можуть справді просунути справу, не потрібно, краще одразу випалити всі припущення і факти, бо тактика партизанської війни ніколи не була успішною під час судової справи.

Хто може допомогти в підготовці до судового процесу?

Наші фахівці із задоволенням допоможуть розібратися у всіх нюансах майбутнього суду і дадуть кілька порад, які обов’язково допоможуть у перспективі стати найвідомішим і найбільш високооплачуваним адвокатом. Ми обов’язково розповімо всі секрети і допоможемо в складанні плану на майбутнє засідання, дотримуючись якого ви обов’язково виграєте справу!

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.