+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Судовий захист – як виграти суд із Пенсійним фондом України

06/10/2024

Точніше, нагальне питання полягає не в тому, як виграти суд у ПФУ, а яким чином застосувати його рішення на практиці. Далі – яскравий приклад, який наша компанія хоче показати, як такий, що характеризує величезну кількість однотипних випадків на території сучасної України.

Недарма описану нижче справу назвали зразковою, тобто такою, на яку суд може зі 100% упевненістю спиратися в ухваленні рішень з аналогічних питань.

У чому суть проблеми

Йдеться про ситуації, які часто-густо складаються з пенсіонерами т.зв. категорії ВПО (внутрішньо переміщених людей). Говорячи простою мовою – про переселенців із територій Донбасу, не підконтрольних Україні.

Їм просто перестають виплачувати пенсії. Найчастіше причиною стає процедура під назвою «верифікація зі списками СБУ», яка описана в постанові Кабінету міністрів № 365. І яку величезна кількість пенсіонерів не проходять із позитивною оцінкою. І списки таких розширюються з кожним днем.

У зону ризику (у більшості випадків абсолютно невиправдано) згідно з цією процедурою потрапляють ті пенсіонери, які, живучи на підконтрольній українській владі території, періодично виїжджають на непідконтрольну. Причина в більшості випадків банальна і проста – перевірка стану нерухомого майна, що залишилося поза зоною вільного доступу.

Так, під цим приводом здійснювалися і шахрайські дії, але в переважній більшості випадків дії людей були абсолютно чесними, виправданими і, головне, відповідали закону, за яким свобода пересування людини не обмежена.

Що робити в таких випадках?

Наша компанія шляхом аналізу безлічі ситуацій настійно радить звертатися до суду, навіть незважаючи на складнощі (будуть описані нижче).

Ситуація, що стала зразковою справою, полягає в такому. Пенсіонерка, яка виїхала з окупованого Донецька до Бахмутського району, спокійно жила, отримувала законну українську пенсію, іноді відвідувала квартиру в Донецьку. Аж раптом пенсійні виплати перестали надходити.

Звернувшись по допомогу до юристів, вона з’ясувала, що потрапила в ті самі горезвісні списки. При цьому напередодні не було проведено жодної перевірки, не уточнювалася інформація про місце її постійного проживання (хоча воно було офіційно зареєстровано).

Вихід був один – відстоювати свої права через суд. Що у неї і команди грамотних юристів успішно вийшло.

Схема, за якою пройшла процедура

Було подано позов до адміністративного суду Донецького округу, звідки справа попрямувала до Касаційного суду вже як зразкова, адже таких проваджень уже накопичився не один десяток. Верховний суд швидко й однозначно ухвалив рішення на користь пенсіонерки.

У відповідь ПФ Бахмутського району подав апеляцію, але справа якраз перебувала в руках суддів Великої Палати Верховного Суду. І апеляційна скарга, природно, не була задоволена.

Здавалося, цілком логічне і справедливе вирішення проблеми. Рішення суду на руках у пенсіонерки і за ним їй мають провести всі необхідні виплати. Усім людям, які опинилися в аналогічних ситуаціях, потрібно брати з неї приклад. Сміливо йти до суду, вигравати його і чекати виплат.

На практиці все виявилося не так просто

Заборгованості з пенсій виявилися просто заблоковані на рахунках ПФУ.

Виявляється, раніше таких ситуацій було менше, але вирішувалися вони завжди швидкими виплатами. Оскільки існував налагоджений механізм, який обумовлював схему цих виплат у зв’язку з неточностями і помилками в списках.

У сучасних реаліях існує Постанова Кабінету Міністрів № 335. У ній передбачено певний Порядок, відповідно до якого і мають відбуватися виплати.

Суть проблеми полягає в тому, що Порядок цей досі не ухвалено Кабміном. І коли процес рушить із мертвої точки – невідомо. Деякі юристи радять подавати позов на ПФ до виконавчої служби. Але на практиці це не дає жодних результатів, окрім тимчасового відтермінування на користь того ж Пенсійного фонду.

Утворюється замкнене коло, яким ходять пенсіонери категорії ВПО разом із юристами, готовими їм допомагати навіть на благодійних засадах.

То де ж шукати вихід із кола?

Головний заклик нашої команди: не опускати руки і починати правильні дії! Рано чи пізно питання з прийняттям Порядку вирішиться. І щоб до цього щасливого моменту всі юридичні тонкощі були врегульовані, обов’язково потрібно подавати до суду на ПФУ.

Справу буде розглянуто дуже швидко за спрощеним регламентом. Тому що суд будь-якого району спиратиметься на рішення вищих інстанцій у типових справах. А справа ця проходить у статусі типової, бо має такі прикмети:

  • позивач – пенсіонер категорії ВПО;
  • відповідач – територіальний Пенсійний фонд;
  • спір виник на однакових, описаних вище, підставах.

Тому на позитивне рішення можна розраховувати практично зі стовідсотковою гарантією. Бо такі призупинення виплат пенсій не мають жодних законних підстав. Ні для постійних жителів територій, ні для пенсіонерів категорії ВПО. Закон для всіх єдиний.

Не варто боятися судової тяганини поруч із професіоналами

Ще одна суттєва проблема полягає в тому, що більшість пенсіонерів просто не має морального бажання і фізичних можливостей починати боротьбу з Пенсійним фондом. Більшість по-справжньому лякає судова тяганина, особливо з огляду на те, що ця більшість – люди похилого віку, які пережили чимало складних ситуацій.

Адже на практиці позитивних судових рішень у цьому ключі сотні, а людей, які не отримують пенсію без жодних законних на те підстав, тисячі.

Ситуацію треба змінювати! Саме на вирішення таких випадків націлена наша команда. Ми обіцяємо надати максимально ефективну допомогу та підтримку не тільки з юридичного, а й з психологічного погляду.

Головне – наважитися зробити перший крок назустріч вирішенню проблеми! І вона вирішиться, ви на це заслуговуєте, а ми вам у цьому допоможемо!

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.