Служба в армії України надає громадянам можливість не тільки виконати свій обов’язок перед батьківщиною, а й здобути корисні навички, практичний досвід та гідне фінансове забезпечення. Військова служба за контрактом відкриває шлях для тих, хто свідомо обирає професію військового та прагне захищати Україну в лавах Збройних Сил. Однак, існують деякі причини, за якими бійці прагнуть розірвати договір.
Ця стаття допоможе вам розібратися з усіма нюансами, якщо вас зацікавило звільнення з військової служби для контрактників.
Умови звільнення контрактників з військової служби
Контрактники та особи, яких було призвано на службу під час мобілізації у період воєнного стану, мають дещо відмінні умови звільнення. Частина 5 статті 36 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” містить детальний виклад цього положення.
Якщо проаналізувати українське законодавство про військову службу, то можна сказати, що, на сьогодні, мобілізовані юридично менш обмежені у підставах для звільнення, ніж військові-контрактники.
Також, важливо врахувати, що підстави для звільнення військовослужбовців-контрактників в мирний час та в період воєнного стану, відрізняються. У мирний період часу бійці-контрактники можуть бути звільнені зі служби після завершення терміну дії договору. Від них очікується виконання всіх зобов’язань, що вказані в контракті. Коли оголошується воєнний стан, угода автоматично продовжується.
Є проблема, але не знаєте, з чого почати?
Напишіть нам або замовте дзвінок – ми допоможемо. Уважно вислухаємо, уточнимо всі нюанси, і на їх основі запропонуємо варіанти вирішення.
Найголовніші причини, за якими договір може бути розірвано:
Стан здоров’я: Для розірвання контракту, в рапорті важливо описати фізичний стан бійця і зазначити про постанову військово-лікарської комісії;
Необхідність постійного догляду за особою з обмеженими можливостями: Якщо контрактник має дружину з інвалідністю або одного з батьків чи батьків одного з подружжя – інвалідів 1 або 2 групи, він не може отримати звільнення. Однак, у такому разі військові за договором мають можливість надавати постійну допомогу у догляді осіб з 1 або 2 групою інвалідності або особі, яка визнана у висновку медико-соціальної експертної комісії такою, що потребує стороннього догляду. Для цього в рапорті необхідно вказати, за ким військовий здійснює догляд і чому саме він має його забезпечити. Потім потрібно додати всі папери, що підтверджують факт здійснення догляду.
Скласти повноваження і піти зі служби за власним бажанням можуть лише бійці-іноземці та особи без громадянства, що проходять службу за контрактом в ЗСУ.
Про що необхідно вказувати у рапорті про звільнення для контрактників?
Найважливішим у написанні рапорту є викладення обставин, через які військовий бажає скласти повноваження. Саме тому рапорт має містити обґрунтування мотивів, що підтверджуються відповідними паперами.
Таким чином, послуги та консультація адвоката стануть вам в пригоді, якщо ви маєте намір скласти рапорт.