На сьогодні, призначення виплат військовим є нагальним, оскільки Україна знаходиться в умовах воєнного стану. Держава зобов’язана забезпечити захисникам нормальне життя. Одним із важливих аспектів соціального захисту військовослужбовців є право на пенсію за пільговою вислугою років.
Дана стаття допоможе вам розібратися з усіма нюансами.
Регулювання питання стосовно пільгової вислуги років військовослужбовців
Закон України №2262 регулює це питання. Він містить поняття календарної вислуги років, під якою законодавець має на увазі відповідну кількість календарних днів у рамках певного проміжку часу. Як приклад: календарний рік містить 365 календарних днів, а місяць – 30.
Порядок, за яким обчислюється вислуга років та визначаються умови виплат, встановлює Кабмін. Це стосується всіх, хто підпадає під дію цього нормативно-правового акту.
Також варто звернути увагу на Постанову Кабміну за 1992 рік: перебування на певних посадах зараховується за спеціальними правилами. Релевантним прикладом є участь у бойових діях, коли в країні оголошено воєнний стан. У цьому випадку один місяць рахується як три.
В цій постанові можна знайти детальне регулювання призначення вислуги років для бійців.
Порядок призначення пенсії для військових на пільгових умовах
Порядок подання та оформлення паперів для перерахунку пенсій, згідно з законом №2262-ХІІ, регулює процес призначення виплат військовослужбовцям. Клієнтам може бути складно самостійно розібратися з усіма нюансами закону та правових норм, саме тому звернення до спеціаліста є невід’ємною частиною ведення справи з законодавством.
Коли військовий звільняється від служби, то структура, з якої він іде на пенсію, оформляє всі папери та відправляє відповідне подання до органу, який призначає виплати.
Є проблема, але не знаєте, з чого почати?
Напишіть нам або замовте дзвінок – ми допоможемо. Уважно вислухаємо, уточнимо всі нюанси, і на їх основі запропонуємо варіанти вирішення.
Які труднощі виникають при призначенні пенсії для військових
Попри те, що законодавство ретельно регулює питання, що пов’язані з призначенням виплат, залишається значна частина проблем та труднощів. ПФУ та уповноважені структурні підрозділи відмовляють в оформленні паперів для призначення виплат. Вони стверджують, що немає необхідної календарної вислуги років, оскільки не бажають враховувати її, хоча це передбачено у згаданій вище постанові.
У такому випадку громадянам доводиться відстоювати свої інтереси й права в судовому порядку. Якраз тут і стануть в пригоді послуги адвоката, оскільки клієнту необхідно взаємодіяти як з уповноваженим органом, так і з Пенсійним фондом.
Підсумок
Отже, захисникам країни може не вдаватися самостійно вирішити питання щодо їхніх законних виплат за пільговою вислугою років. Навіть стикаючись з бюрократичними перешкодами чи людським фактором в уповноважених органах, не варто відмовлятися від боротьби за свої права.