Іноді трапляються ситуації, коли необхідно підтвердити родинні зв’язки через судовий орган. Цей процес передбачає юридичне закріплення родинних стосунків між особами, коли немає належної документації, що підтвердить ці зв’язки.
Здійснення процедури необхідне для оформлення спадщини, отримання соціальних виплат, розв’язання питань про громадянство або навіть для захисту прав на нерухомість.
Дана стаття допоможе вам розібратися з нюансами цієї теми та знайти відповіді на питання, які можуть вас цікавити.
Підстави для звернення до суду з метою встановлення факту родинних зв’язків
Знизу представлено перелік підстав для звернення до правового органу:
Відсутність або втрата документації, що підтверджує родинні зв’язки;
Помилки в документах, які перешкоджають їхньому використанню для підтвердження зв’язків;
Важливість підтвердження родинного зв’язку для здійснення прав на спадщину або інших майнових прав;
Відсутність у РАЦСі записів про важливі події, які стосуються сім’ї.
У таких випадках особа уповноважена звернутися до судового органу із відповідною заявою. Саме з цього і починається процедура встановлення факту родинних зв’язків. У зверненні потрібно вказати обставини, які підтверджують наявність родинних зв’язків, а також інші документи, які слугуватимуть доказовою базою (свідчення свідків, документи з архівів тощо).
Звернення необхідно подати до судового органу за місцем проживання заявника або місцем знаходження майна, стосовно якого потрібно встановити факт родинного зв’язку.
Є проблема, але не знаєте, з чого почати?
Напишіть нам або замовте дзвінок – ми допоможемо. Уважно вислухаємо, уточнимо всі нюанси, і на їх основі запропонуємо варіанти вирішення.
Доказова база при встановленні факту родинних зв’язків
Докази в даній справі можуть бути різні. Найчастіше використовують:
Свідоцтва про народження, шлюб, смерть;
Письмову документацію (Листування, архівні записи тощо);
Свідчення свідків;
Результати ДНК-експертизи.
Оцінка доказової бази відбувається по-різному, беручи до уваги достовірність та значущість.
Судовий розгляд справи відбувається у порядку окремого провадження, тобто без спору між сторонами. Метою судового органу є підтвердження або спростування наданих доказів.
Судовий орган уповноважений потребувати додаткову доказову базу, допитати свідків, звернутися до інших установ для підтвердження інформації. Позитивне рішення виноситься в тому разі, коли всі докази підтверджують наявність споріднення.
Юридичні наслідки
Рішення судового органу має значні юридичні наслідки. Воно є підставою для подальшого оформлення документації, що використовується стосовно питань спадщини, отримання соцвиплат, підтвердження прав на нерухомість та інше.
Рішення судового органу вступає в силу після завершення строку на апеляцію (якщо вона не була подана) або після ухвалення рішення апеляційною інстанцією.