+38(093) 970-06-80

Оскарження звільнення прокурорів

Замовити консультацію

Незаконне звільнення є одним з типових прикладів тяжких порушень. Його не варто ігнорувати, а краще протидіяти цьому юридично.  Далі надані основні пункти оскарження цього діяння в суді.

Звільнення прокурорів: офіційні підстави

Потрібно мати повне розуміння законності звільнення цієї посадової особи перед тим як подавати позов до суду. Закон України, а саме його розділ «Про прокуратуру» стверджує, що людину з цієї посади можна звільнити в наступних випадках:

  1. Якщо державний посадовець став громадянином іншої країни.
  2. Стан здоров’я не дозволяє йому або їй виконувати свої обов’язки.
  3. У разі неможливості переведення державного посадовця на іншу посаду за обставин ліквідації або реорганізації прокуратури. Також враховується особиста відмова переводитись на інше місце.
  4. Державний посадовець був офіційно обвинувачений у корупційному злочині.
  5. Державний посадовець подав заяву на звільнення за власним бажанням.
  6. Вимоги сумісності були порушені.

Незаконне звільнення: основні ознаки

Що треба робити для оскарження цієї неправомірної дії:

  1. Ретельно вивчити ситуацію – а саме – проведіть досконалий аналіз наказу про звільнення і всіх додаткових документів.
  2. Почніть збирати документи для підтвердження незаконних дій проти державного посадовця. В нагоді можуть бути характеристики, нагороди, службова кореспонденція та інше.
  3. Підготуйте аргументовану скаргу на керівника, який звільнив прокурора.
  4. Підготуйте скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів у разі наявності дисциплінарного провадження, що призвело до звільнення.
  5. Якщо вашу скаргу не задовольнили, то зверніться до адміністративного суду, якій знаходиться в тому ж місті, де і відповідач.

Майте на увазі, що є деякі важливі моменти розгляду оскарження звільнення прокурора:

Оскарження – можливі наслідки

Якщо звільнення було визнано незаконним, то можливі наступні варіанти:

  1. Позивач отримає відшкодування своєї моральної шкоди.
  2. Поновлення позивача на своїй посаді.
  3. За час вимушеного прогулу буде стягнуто середній заробіток на користь позивача.

Строки оскарження

У прокурора є місяць для оскарження з того дня, коли він отримав копію наказу про своє звільнення. Якщо з поважної причини, прокурор не зміг оскаржити своє звільнення в цей термін, то він може зробити це. Єдина умова – з дня вручення розпорядження про звільнення прокурора пройшло не більше одного року. Якщо прокурор був письмово інформований про суму, нараховану йому при звільненні, то це повідомлення теж має бути отримано не пізніше чим через рік після наказу про звільнення.

Юридична допомога при оскарженні звільнення прокурора

Оскарження в судовому порядку потребує глибокої обізнаності відповідних розділів законодавства України, а саме адміністративного та трудового права. Крім того, треба знати як функціонує прокуратура. Інша справа, якщо у вас є можливість звернутися по допомогу до професійних адвокатів. Супровід вашої справи в суді досвідченим адвокатом підвищить імовірність виграти справу.

Адвокати юридичної компанії «Eternity advocates» завжди готові надати професійну юридичну допомогу. На що саме ви можете розраховувати, якщо вирішите з нами працювати:

Порушення ваших прав не треба ігнорувати, бо це може принести негативні наслідки. Наші фахівці завжди готові допомогти вам відновити справедливість. Заповніть форму нижче для запису на консультацію.

Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.