+38(093) 970-06-80
Судебная защита при расторжении брака
Статті

Судовий захист під час розірвання шлюбу

06/10/2024

Коли марні спроби зберегти сім’ю не приносять результату, партнери бачать єдиний вихід – розлучитися. Переривання сімейних відносин, закріплене юридично, називається розірванням шлюбу.

Де проходить шлюборозлучний процес

Процедура розлучення здійснюється в РАЦСі або в судовій інстанції. Щоб запустити шлюборозлучний процес, достатньо написати заяву одному з подружжя. Причому, небажання другого партнера переривати стосунки нічого не змінює.

Шлюб можна розірвати в органах РАЦС, якщо:

  • обидві сторони згодні припинити стосунки, при цьому у них відсутні спільні неповнолітні діти;
  • заяву подає один із партнерів, докладаючи до неї судову постанову про те, що другий з подружжя має статус безвісно відсутнього, або засудженого на тривалий термін, або недієздатного.

За законом, достатньо нотаріально завіреного підпису другого з подружжя на заяві, присутність його під час процедури розірвання не обов’язкова.

Після подання заяви на розірвання стосунків, парі дають час на роздуми – 30 днів. Скоротити або скасувати цей термін не можна.

Розлучення через суд

Як проходить процедура розлучення в суді? Якщо один із партнерів не бажає припиняти спілкування, і, водночас, у сім’ї є діти, які не досягли повнолітнього віку, призначається дата судового розгляду. Суддя має право відкласти розгляд питання на три місяці, щоб дати сім’ї подумати, або одразу винести позитивне рішення на підставі фактів, що підтверджують неможливість спільного проживання.

Мотиви, що спонукали до розлучення, не з’ясовуються за взаємного бажання сторін перервати стосунки. У разі, коли подружня пара не може мирно врегулювати деякі питання, їх вирішує суд:

  • з ким залишаться і проживатимуть діти, як часто інша сторона зможе їх відвідувати;
  • розмір аліментів на дітей;
  • майновий поділ.

Щоб підтвердити неможливість спільного проживання, достатньо сказати, що стосунки перервано, необов’язково «поливати один одного брудом».

Як подати на розлучення в односторонньому порядку

Чи можна отримати позитивне рішення за позовом, якщо друга сторона проти та ігнорує виклики до суду? Звичайно, так! Для цього достатньо подати заяву із зазначенням підстави для розлучення. Відповідач отримає виклик на засідання суду повісткою. Якщо він не прийде в призначений час, суд переноситься на іншу дату. У разі неявки вдруге буде призначено дату третього засідання, тоді шлюб, у будь-якому разі, буде розірвано.

Єдиний виняток, коли отримати розлучення в односторонньому порядку за незгоди одного з партнерів не вдасться, – це вагітність дружини (ініціатор розлучення – чоловік), а також, якщо спільній дитині немає року.

Скільки триває процедура розлучення, залежить від супутніх обставин у кожному випадку. Але з моменту реєстрації заяви про розірвання шлюбу до її виконання має минути щонайменше 30 днів.

Ми допоможемо скласти заяву і підготувати пакет документів для розірвання шлюбу в односторонньому порядку. З нашою допомогою процес займе набагато менше часу.

Порядок розірвання шлюбу, якщо у пари є діти

Значно ускладнюється процедура за наявності неповнолітньої дитини. У цьому випадку рішення ухвалює суд. Якщо у партнерів немає вимог один до одного, то суд не має права перешкоджати розлученню. Єдине, що на прохання однієї сторони дата розгляду справи може бути перенесена з відстрочкою на три місяці. Якщо за цей час пара не забере заяву, то позов одного з партнерів буде задоволено.

У разі незгоди однієї зі сторін або наявності претензій щодо дітей усі питання будуть вирішені в судовому порядку.

Підготовка документів

Найважливіше – грамотне написання заяви із зазначенням:

  • назви органу, куди подається заява;
  • даних заявника (ПІБ, адреса);
  • дати і місця, де був зареєстрований шлюб;
  • чи є спільні діти, їхній вік;
  • чи є домовленість про аліментне утримання дітей;
  • причина розлучення (у разі, коли одна сторона проти розриву стосунків);
  • вимоги щодо поділу майна та інші претензії (якщо є);
  • список документів, що додаються.

Під час написання заяви не можна скорочувати слова, робити виправлення.

Крім заяви, для розлучення в односторонньому порядку потрібно таке:

  • ксерокопія заяви;
  • свідоцтво про укладення шлюбу;
  • квитанція про оплату державного мита;
  • довідка, що підтверджує дохід (якщо складатиметься аліментна угода);
  • свідоцтво про народження дитини.

Подавати документи необхідно за місцем прописки відповідача. Тому, коли партнер, який не бажає розлучатися, живе в іншому населеному пункті, доведеться їхати туди. Подати заповнений бланк про розлучення і документи, що додаються, за місцем прописки позивача можна лише в разі хвороби або при обтяженні маленькими дітьми.

Поведінка в суді

Під час судового засідання слід проявляти тактовність, стриманість, як щодо судді, так і щодо партнера. Не можна лаятися, лихословити, з’ясовувати стосунки, перебивати суддю або інших офіційних осіб.

У разі, якщо ви не встигаєте на засідання, обов’язково попередьте про запізнення, і поясніть причини.

Коли засідання відбувається в присутності дітей, перш за все, думайте про них. У підлітків дуже вразлива психіка. Ненависть батьків один до одного може негативно позначиться на їхньому майбутньому ставленні до шлюбу і сім’ї.

З будь-якими питаннями, пов’язаними з оформленням, подачею документів і захистом своїх прав під час шлюборозлучного процесу, звертайтеся в нашу компанію. Ми докладемо максимум зусиль, щоб неприємний процес пройшов якомога швидше, і всі ваші вимоги були задоволені.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.