+38(093) 970-06-80
Судебная защита
Статті

Судовий захист – як виграти суд без адвоката

06/10/2024

Якщо вас зацікавив заголовок цієї статті, ймовірно, для цього є підстави: можливо, ви очікуєте суду і питання про те, чи можна отримати його бажаний вердикт без звернення до фахівців адвокатури, для вас далеко не пусте.

Ми хочемо познайомити вас із деякими важливими аспектами юридичної професії та судової практики, які внесуть певну ясність у вашу проблему.

Багатьох правознавців на початку їхньої юридичної кар’єри щиро дивує велика кількість у книжкових крамницях видань із назвами на кшталт «Виграй справу без адвоката – це легко!» або «Судовий розгляд без адвоката».

Авторами таких книг є як знамениті адвокати, так і маловідомі юристи. Транслює передачі про суди і телебачення, а система всесвітньої павутини просто кишить інформацією, що стосується вирішенням правових проблем.

Напрошується питання: чому адвокати, як здається, заохочують самостійний захист своїх потенційних клієнтів у суді?

Але з набуттям досвіду, юристи починають розуміти відповідь на це парадоксальне питання – а вона в тому, що до адвокатів найчастіше звертаються клієнти, які вже спробували сходити перший раз до суду самостійно. Результатом такого «походу» стає, як правило, велике розчарування і засмучення.

Виходить, що весь літературний матеріал, який стверджує, що адвокати не особливо потрібні, є свого роду пасткою для наївних людей.

У реалі Закон встановлює найсуворіший порядок судових процесів, який слід знати і якого слід чітко дотримуватися. Законодавство включає безліч норм, від звернення до учасників справи і суддів до правил оформлення письмової документації, що включає клопотання і заяви.

Такий досвід типовий для початку професійної кар’єри всіх юристів. І навіть багаторічний стаж роботи в адвокатурі не означає, що фахівець може одразу відповісти на будь-яке ваше запитання і гарантує успішність процесу.

Відомий випадок, коли суддя конституційного суду, який давав інтерв’ю, на запитання журналіста про те, що в нього як у правознавця, який присвятив десятки років юриспруденції, викликає найбільшу повагу, дав бентежну відповідь. Дока Закону сказав, що повагу в нього викликають люди, які знають основи ведення судового процесу, і одразу ж поскаржився, що справжніх професіоналів вкрай мало.

Тому природно, що ставлення суддів до некомпетентних, далеких від знання законодавства людей, однозначне – воно виключає компроміси, завжди суворе, а нерідко може бути і грубим.

Але оскільки юриспруденція в нашій країні від досконалості далека, самовпевнені особистості, окрилені надією, що вони вирішать усі свої питання без адвокатської допомоги, знаходяться. З іншого боку, юристів, що володіють справжнім професіоналізмом, небагато.

Тож брак правової культури нашого суспільства має місце навіть серед правознавців, тому непоодинокими є випадки, коли адвокати відмовляються від складних справ, пов’язаних із наркотиками, убивствами та іншими тяжкими злочинами. Місія професійного захисника часто вимагає вмінь долати моральні перепони, вимагає холоднокровності та емоційно стійкості.

Іноді простих обивателів спонукають до самостійного захисту в суді художні кінострічки мелодраматичного жанру, в яких судовий процес зображується далеким від реального. Відповідні фільми формують стереотип про те, що судді спілкуються з учасниками процесу «на дружній нозі», що суд завжди справедливий і об’єктивний, а його рішення визначається ораторським мистецтвом адвоката.

Найчастіше адвокат у сюжеті художнього фільму взагалі відсутній як такий – у обивателів складається думка, що в цьому фахівці під час судового засідання гострої необхідності немає.

Надивившись таких кінокартин, людина стає впевненою, що так буває насправді, а, прийшовши в судову інстанцію без адвоката, дізнається, що реальність, на жаль, жорстока.

Що потрібно знати, щоб не помилитися у виборі адвоката?

Пошук грамотного юриста, що спеціалізується на адвокатурі, непростий. Практика показує, що серед людей, які позиціонують себе як відповідні юристи, чимало шахраїв.

Визначити професійну компетентність адвоката вам допоможуть такі поради.

  1. Цікавтеся тактикою та стратегією ведення вашої справи. Познайомити з нею тямущий юрист зобов’язаний свого клієнта вже під час першої консультації. Професіонал не боятиметься того, що після його пояснень клієнт відмовиться від допомоги фахівця, обравши шлях самозахисту. Досвідченому адвокату зрозуміло, що без фахової юридичної допомоги людина в даному випадку не впорається, тож пізніше повернеться до фахівця знов.
  2. Варто звертати увагу на мову вашого захисника, на його вміння послідовно викладати матеріал, переконувати, пояснювати, робити висновки. Справжніх фахівців вирізняє мовленнєва грамотність і логічність викладу.
  3. Попросіть юриста показати вам результати своєї судової практики, що свідчать про його професіоналізм. У будь-якого компетентного юриста є досьє, в якому зберігається його досвід. Тому таке прохання професіоналу буде виконати нескладно, і воно його не здивує – досвідчений юрист пишається своєю практикою, як і лікар своїми вилікуваними пацієнтами.

Однак усі ці «підводні камені» не виключають можливості того, що ви зможете виграти суд самостійно. Відповідні ситуації, хоч і рідко, але трапляються. Однак вони чреваті татою часу, грошей і нервів.

Як у зв’язку з цим не згадати мудрі прислів’я про те, що не варто лізти у воду, не знаючи броду, або про те, що скупому доводиться платити двічі?

Звертатися до юристів чи сподіватися на себе – це питання вирішує кожен сам.

Наші фахівці, що володіють досвідом і правовими знаннями, готові вам запропонувати професійні адвокатські послуги. Звертайтеся – з нами ви отримаєте максимум шансів на вирішення судової справи на вашу користь!

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.