+38(093) 970-06-80
1 1
Статті

Судовий захист – як поводитися в суді щодо стягнення аліментів

06/10/2024

У народженні дитини завжди задіяні двоє – чоловік і жінка. Однак чомусь чоловіки забувають про це після розлучення, і весь тягар виховання та утримання малюка звалюють на плечі жінки. Найчастіше волати до батьківської любові, совісті та почуття відповідальності марно. Доводиться звертатися до суду. Вимушені на такий крок жінки іноді роками дозрівають для цього рішення, долають свою гордість і страх поразки, до останньої миті сподіваються на кращі якості колишнього чоловіка. І все-одно виявляються не готовими до випробування судовим процесом. Боятися і хвилюватися не варто. За відгуками юристів, справи про аліменти не належать до числа складних і тривалих. Ось лише кілька порад про те, як уникнути фатальних помилок під час судового розгляду і відстояти права своєї дитини.

Порада 1: Поставтеся серйозно до підготовки документів

Гірше немає, ніж прийти на засідання суду без пакета оригінальних документів. Ретельно зберіть докази, що підтверджують рівень витрат на дитину, надайте чеки або квитанції. Зробіть розрахунок за всіма пунктами – харчування, медичні витрати тощо. Кожну позицію потрібно переконливо пояснити або представити свідків, які можуть підтвердити не задокументовані витрати.

Іноді доводиться доводити в суді, що реальний дохід батька набагато вищий за заявлений. Якщо ви самі не можете зібрати потрібні документи, то у вас є можливість заявити клопотання про їх витребування. Доказами є документи, що підтверджують незрівнянно більші витрати порівняно з офіційним доходом відповідача.

Надати потрібно також і докази вашого матеріального становища, що не дозволяє утримувати дитину без допомоги батька.

Перед початком засідання перевірте, чи все ви принесли з собою. І не забудьте захопити з собою паспорт.

Порада 2: Не просіть занадто багато

В юриспруденції існує такий принцип як рівність прав та обов’язків батька і матері. Складаючи позов і вказуючи в ньому суму стягнення, необхідно обґрунтувати її і пред’явити докази того, що саме стільки потрібно на утримання вашої дитини. А потім запросити половину цієї суми відповідно до принципу рівності прав.

Теоретично можливі винятки з правил – якщо мати має інвалідність або з якихось об’єктивних причин не може працювати й утримувати дитину. Тоді вся матеріальна відповідальність за утримання малюка лягає на плечі батька. Але такі випадки дуже рідкісні.

Порада 3: Дотримуйтесь правил поведінки в суді

«Ваша честь» – це розхожий стереотип звернення до судді з іноземних кінофільмів. Таке звернення не застосовується в наших судах. До суддів слід звертатися «Шановний суд». Говорити можна тільки з дозволу судді і тільки стоячи. Сісти можна також тільки отримавши дозвіл. Неприйнятно сперечатися, перебивати і сперечатися з суддею. Суд не дає юридичних консультацій, але в разі потреби можна звернутися до судді з питанням. Під час процесу позивач і відповідач відповідають по черзі. Ваші взаємини не важливі. Просто дотримуйтесь елементарних правил поведінки в громадському місці.

Порада 4: Не влаштовуйте скандал у суді

Суд – це не базар і не місце для сімейних чвар. Судді теж люди, і в них дуже багато роботи та своїх особистих проблем. Ви прийшли до суду з певною метою. Немає потреби відволікатися на нюанси взаємовідносин і розлучення, які не мають стосунку до теми судового засідання. Не відповідайте на провокації та образи, говоріть тільки у справі – про витрати, про свої доходи, про здоров’я своє і малюка, про умови життя. Запитуйте відповідача про нюанси його матеріального становища. Просіть суд про допомогу в зборі доказів і відправленні запитів. Говоріть тільки по суті справи і пояснюйте тільки те, що має відношення до справи. Не скандальте, не відволікайтеся від справи, не переходьте на особистості. Це зовсім не в інтересах вашої дитини.

Порада 5: Не розігруйте сцен

Пам’ятайте про принцип рівності прав та обов’язків батьків. Чоловіки бувають різні, але перед законом усі рівні. Істерика, сльози, будь-яка форма неадекватної поведінки лише зашкодять вашій справі. Зал судових засідань – не місце для емоцій.

Навіть найбільш урівноважені люди не завжди здатні зберігати контроль над собою. Найкращий спосіб стримувати свої почуття під час судового розгляду – ґрунтовно підготуватися до нього:

  • вивчіть свої права, щоб знати рамки дозволених дій;
  • якомога повніше зберіть і ретельно оформіть докази;
  • продумайте свої дії;
  • обміркуйте, про що будете запитувати відповідача, і що будете відповідати на його запитання.

Правильне ставлення до того, що відбувається, допоможе зберегти душевну рівновагу, але, якщо все-таки це не вдається, тримайте себе в руках. Попросіть перерву у судді. Приведіть свої почуття до ладу. Провітріться в найближчому сквері. Випийте заспокійливе в крайньому разі. Але в жодному разі не дозволяйте собі зірватися.

Порада 6: Проконсультуйтеся з адвокатом

Багато матерів тільки в суді розуміють, що не змогли багато чого передбачити. Кваліфікований юрист підкаже, на які обставини слід звернути увагу, щоб відстояти своє і дитини право отримувати гідні аліменти. Він допоможе правильно оформити докази, запити та клопотання, правильно сформулювати позовну заяву. Адвокат роз’яснить ваші права і разом з вами вибудує належну лінію поведінки в суді.

Навіть присутність поруч із вами суперхорошого юриста не врятує ваш процес, якщо ви самі не докладете зусиль. Прислухайтеся до наших порад і захистіть права вашої дитини та свої. А досвідчені фахівці нашої юридичної консультації нададуть вам всебічну допомогу у визначенні вашої правової позиції і тактики поведінки на суді, а також нададуть кваліфіковану підтримку на всіх етапах розгляду вашої справи. Ретельна підготовка, гідна поведінка, самоконтроль і хороший адвокат – ось запорука вашого успіху в суді.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.