+38(093) 970-06-80
Внеплановая проверка налоговой службы: оспаривание решения
Статті

Позапланова перевірка податкової служби: оскарження рішення

06/10/2024

Податкова перевірка – комплекс заходів, спрямованих на виявлення порушень виконання чинного законодавства з податків і зборів. Існує два види контролю: плановий і позаплановий, як з виїздом на місце, так і без.

Перевірка за затвердженим графіком

Планова – перевірка фінансово-господарської діяльності організацій, підприємств, за певний період, на підставі встановленого плану перевірок. Загальна тривалість не перевищує 20 днів, для малого бізнесу – 5-10 днів. Також законодавством передбачено продовження планової перевірки, але не більше ніж на десять днів. Про проведення такого роду контролю підприємець повідомляється за десять днів до приходу представників податкової служби.

Головні види перевірки:

  • документальна;
  • камеральна;
  • фактична.

Залежно від виду діяльності підприємства, планова перевірка проводиться один раз на рік, два або три, не частіше.

Позапланова перевірка

Податковим кодексом України, стаття 78, передбачено обставини, за яких можливе проведення позапланової перевірки контролюючим органом:

  • якщо під час проведення зустрічної перевірки виявлено порушення законодавства у сфері податкового обліку підприємства, при цьому протягом десяти днів не надано запитуваних документів;
  • у разі порушень строків здачі передбаченої звітності з податків і фінансової діяльності;
  • у разі подання до податкової служби уточнюючого розрахунку за раніше перевірений період;
  • у разі виявлення помилок у зданих фінансових документах за доходами, податками і зборами та несвоєчасного надання пояснень за виявленим фактом;
  • надання акта (заперечення або скарги) на результат або висновки проведеної податкової перевірки, у цьому разі перевіряються лише документи, які оскаржені;
  • у разі реорганізації, банкрутства, закриття або припинення діяльності підприємства, коли необхідне зняття з обліку платника податків;
  • інші обставини, зазначені в статті 78.

Внаслідок виявлення однієї з вищевказаних обставин, керівником державної податкової служби приймається рішення про дату проведення позапланової перевірки, яке оформляється у вигляді наказу.

Оскарження рішення за позаплановою перевіркою

Про проведення позапланової перевірки підприємця заздалегідь не повідомляють. Представник податкової служби зобов’язаний надати завірену копію наказу про дату перевірки в перший день перевірки. У разі ненадання цього документа, податківець не має права на доступ до документації підприємства.

За підсумками перевірки податковою службою надається акт, де зазначаються виявлені порушення, період усунення, сума штрафу. Підприємець не зобов’язаний погоджуватися з висновками контролюючого органу, і може сміливо оскаржити ухвалене рішення загалом або за певними моментами.

Види оскарження:

  • заперечення до акта;
  • оскарження акта.

Заперечення до акта оформляють і подають протягом п’яти робочих днів до податкового органу, який проводив перевірку, або за місцем податкового обліку підприємства (стаття 87.7 ПКУ). Розглядаються та обговорюються доводи також протягом п’яти днів. Платник податків має право бути присутнім під час обговорення наданого заперечення до акта. Після чого видається заявнику на руки відповідь протягом трьох робочих днів.

Оскаржити акт перевірки податкових органів можливо в судовому порядку. (стаття 56 ПКУ).

Судове провадження

Якщо в адміністративному порядку не прийнято рішення частково або повністю на користь підприємства, необхідно звернутися до суду для захисту власних прав. У цьому випадку процес оскарження проходить відповідно до кодексу адміністративного судочинства України.

Подати позов до суду про незгоду з висновками податкового органу можна протягом півроку, з моменту отримання відповіді контролюючої служби. Рішення суду також можна оскаржити, подавши апеляцію або касацію.

Оскарження актів позапланових податкових перевірок у суді

Розгляд скарг або заперечень у суді відбувається протягом 2-6 місяців. Звісно, спори з контролюючим органом не завжди вирішуються швидко і проходять гладко. Тому розумно підприємцю співпрацювати з юристом, який має досвід роботи з податковими структурами і розуміє весь процес, адже законодавство з податків і зборів регулярно оновлюється і доповнюється.

Також необхідно враховувати додаткові розпорядження, постанови, накази та інші інструкції податкового поля.
Як видно з вищевикладеного, для продуктивної роботи, просто необхідна наявність професійного юриста.

Наші новини

Факти а не вигадані історії

Всі новини
lady justice 2388500 1920 1

Законодавство України не містить чіткого переліку державних органів, які виконують правоохоронну функцію. Закон України «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» дає неповний перелік органів, які в цьому законі є правоохоронними. У законах України «Про основи національної безпеки» та «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією та правоохоронними органами» розкриваються лише основні ознаки правоохоронних…

Читати далі
Судебная защита

Якщо ви отримали повістку про початок будь-якої адміністративної або цивільної справи (неважливо, за якою конкретно статтею), то насамперед вам потрібно з нею ознайомитися. Це означає, що ви повинні прочитати всі папери, які є в суді на сьогоднішній день. Ваше право на ознайомлення прописано в законодавстві. Підготовка до судового процесу Для того щоб ви змогли побачити…

Читати далі
Судебная защита

Після внесення поправок до процесуального кодексу України на судові засідання допускаються журналісти та вільні слухачі. Дозволено фото-відео- або аудіозапис процесу. Цей аспект відрізняє Україну від деяких європейських країн, де знімати відео або трансляції засідань забороняється. Однак, важливою проблемою залишається етика в суді. Хто може брати участь у судовому процесі Брати участь у засіданні можна особисто…

Читати далі
Судебная защита

Судові розгляди у справах кримінального судочинства відбуваються відповідно до дотримання норм процесуального кодексу. Українська держава практикує дозвіл на присутність журналістів та інших сторонніх осіб у залі суду під час ведення судового процесу. Крім того, дозволено використання аудіо- та відеозапису на розгляді кримінальної справи без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу. Практика ведення судового засідання в цьому…

Читати далі
Судебная защита

Усім учасникам судового засідання, зокрема тим особам, які викликані до зали суду як свідки, необхідно дотримуватися низки певних правил. Про норми, які офіційно не прописані, проте, вимагають неухильного дотримання, вам розповість ця стаття. Матеріал, викладений нижче, стосується поведінки і зовнішнього вигляду осіб, які дають показання свідків у суді, а також містить інформацію про принципи, манери…

Читати далі
Судебная защита

Для свідків, як і для інших осіб, які беруть участь у судовому засіданні, існує низка правил. Матеріал цієї статті познайомить вас із відповідними нормами, які є універсальними для осіб, присутніх на суді, і мають безпосередній стосунок до поведінкової діяльності викликаних до суду свідків. Наші досвідчені юристи раді вам надати рекомендації, що стосуються як загальних засад…

Читати далі
Судебная защита

Незалежно від того, в якості кого ви прийшли до зали засідання, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в суді, до яких належить манера спілкування і зовнішній вигляд, а також не забувати про чинні заборони. Досвідчені правознавці поділилися фішками, які допоможуть триматися гідно під час розгляду справи свідкам, позивачам та іншим учасникам процесу. Загальноприйняті правила, про які…

Читати далі
Судебная защита

Існує низка правил, що стосуються поведінки в суді, незалежно від вашого статусу на відповідних засіданнях. Ці норми стосуються зовнішнього вигляду, одягу, манер та інших аспектів. Юристи нашої компанії в цій статті дадуть вам рекомендації щодо того, як слід поводитися в ситуації, коли вас викликали до суду, якщо ви є відповідачем, позивачем (потерпілим), свідком або іншим…

Читати далі
Судебная защита

Є загальні рекомендації щодо поведінки в судовій залі, незалежно від того, обвинувачений ви чи потерпілий. Вони містять у собі інформацію про дрес-код і спілкування із суддею. Це неписані правила, але потребують обов’язкового виконання. Що одягнути на засідання? Строгість і лаконічність мають переважати у вашому стилі. Відмовтеся від яскравого вбрання, обирайте нейтральні відтінки: сірий, чорний, білий,…

Читати далі
Судебная защита

Мало хто обізнаний про те, яких правил потрібно дотримуватися на засіданні, щоб викликати довіру і повагу судді. Жодні чинники не повинні вплинути на ваш настрій і стан під час справи. Важливо дотримуватися загальноприйнятих правил, які стосуються одягу, манер і нюансів, категорично заборонених у залі. Юристи, відомі в усьому світі, які виграли не одну справу, поділилися…

Читати далі
Судебная защита

Ознайомитися з правилами поведінки в суді потрібно незалежно від того, ким ви виступатимете на засіданні. Загальне положення містить інформацію про стиль одягу, заборонені дії тощо. Наша команда підготувала для вас масу корисної інформації. Розглянемо кілька ситуацій і розберемо, як має поводитися відвідувач суду. Дізнайтеся, як одягатися і що говорити на засіданні. Цих рекомендацій потрібно дотримуватися…

Читати далі
Судебная защита

Судове засідання – це офіційний захід, де розглядаються суперечки громадян сімейного, адміністративного, кримінального характеру. Присутність сторін конфлікту обов’язкова. У зв’язку з цим існує певна етика і правила поведінки в залі суду. Примітка! За порушення порядку і приписів суду, ЦК РФ передбачає адміністративне стягнення. Як потрібно поводитися свідку: загальні вимоги Існує кілька головних правил поведінки в…

Читати далі
Зв'язатися з нами!

Заповніть форму, і наша команда зв'яжиться з вами найближчим часом.

Для заповнення цієї форми увімкніть JavaScript у браузері.